Zmiana oprogramowania w laptopie Acer 5732

(Antypaladyn1945) #1

Witam. Przymierzam się do kupna laptopa od Acera model 5732 (bez "z" ,nie wiem czy jest to istotne). Problem w tym ze ma on zainstalowany system Linux Linpus. Chciałbym zainstalować zamiast niego Windowsa XP, gdyż, szczerze mówiąc, pierwszy raz spotkałem się z taka nazwa (czysta obawa przed nieznanym), a windows jest dla mnie wygodniejszy. I właśnie chciałbym się dowiedzieć czy taka operacja będzie przebiegać bez komplikacji, bo czytałem ze wcale tak łatwo Linpus nie daje za wygrana. Mógłby mi ktoś doradzić jak, w razie gdyby miały wystąpić problemy, zastąpić Linpusa Windowsem? Aa, no i czy znajdę sterowniki do tego modelu, bo na stronie producenta pod XP nie ma. Z góry dzięki.

(Cedar) #2

Wybór tego systemu nie ma sensu. Prawie 100% pewności, że bedziesz miał problem ze sterownikami i oprogramowaniem. Jeśli Windows, to Windows 7.

"On" nie ma nic do gadania - formatujesz dysk i instalujesz nowy system.

Napisałem o tym wcześniej.

Może coś dopasujesz - na stronach producentów poszczególnych podzespołów, od starszych modeli laptopów pokrewnej serii itp. Nie opłaca się. Mnie by się nie chciało kombinować.

(Xparanienormalnyx) #3

XP to już historia, do nowych laptopów nie robią już pod niego sterowników i trzeba szukać tzw. funowskich, czyli zrobionych przez użytkowników. A to z kolei może ciągnąć za sobą spadek wydajności i stabilności sprzętu. Czas najwyższy przerzucić się na 7kę :wink:

antypaladyn1945 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.