Zmiana oprogramowania w laptopie Acer 5732

Witam. Przymierzam się do kupna laptopa od Acera model 5732 (bez “z” ,nie wiem czy jest to istotne). Problem w tym ze ma on zainstalowany system Linux Linpus. Chciałbym zainstalować zamiast niego Windowsa XP, gdyż, szczerze mówiąc, pierwszy raz spotkałem się z taka nazwa (czysta obawa przed nieznanym), a windows jest dla mnie wygodniejszy. I właśnie chciałbym się dowiedzieć czy taka operacja będzie przebiegać bez komplikacji, bo czytałem ze wcale tak łatwo Linpus nie daje za wygrana. Mógłby mi ktoś doradzić jak, w razie gdyby miały wystąpić problemy, zastąpić Linpusa Windowsem? Aa, no i czy znajdę sterowniki do tego modelu, bo na stronie producenta pod XP nie ma. Z góry dzięki.

Wybór tego systemu nie ma sensu. Prawie 100% pewności, że bedziesz miał problem ze sterownikami i oprogramowaniem. Jeśli Windows, to Windows 7.

“On” nie ma nic do gadania - formatujesz dysk i instalujesz nowy system.

Napisałem o tym wcześniej.

Może coś dopasujesz - na stronach producentów poszczególnych podzespołów, od starszych modeli laptopów pokrewnej serii itp. Nie opłaca się. Mnie by się nie chciało kombinować.

XP to już historia, do nowych laptopów nie robią już pod niego sterowników i trzeba szukać tzw. funowskich, czyli zrobionych przez użytkowników. A to z kolei może ciągnąć za sobą spadek wydajności i stabilności sprzętu. Czas najwyższy przerzucić się na 7kę :wink:

antypaladyn1945 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.