Zmiana pamięci RAM

Witam.

Wymieniłem w kąpie jedną kość pamięci RAM jest to DDR. Korzystając z programu Cpu sprawdziłem iż stara miała częstotliwość 333hz a nowa ma 266hz. Czy po wymianie należy zmienić ustawienia jakieś?

a jaką tą pamięć kupiłeś? być może kupiłeś 266MHz i szybciej nie pójdzie :]

jest to Pamięć PC2100. tak właśnie pisało w tym programie. była to kość 256MB. kupiłem taka właśnie kość tylko 512MB no i nie odczuwam jakoś specjalnej różnicy. Na allegro widzę, że pamięci mają 266Mhz a program pokazywał 333Mhz.

nie patrzy sie na program tylko na oznaczenia pamięci.

PC2100 to pamięć pracująca z częstotliwością 266Mhz i to jej max. Wyżej nie pójdzie.

no właśnie też tak sądziłem, czyli kupiłem dobrą pamięć. Czy jej słaba wydajność może być spowodowana tym,że od dłuższego czasu nie reinstalowałem systemu?

Reinstal albo po prostu format nie ma nic do pamięci RAM gdyż czyści się ona podczas zamykania systemu. Poczytaj mój temat może pomoże bo terz mam podobny problem z odczyciem tej prędkości :?

No to Cię pewnie rozczaruję mówiąc, że nie zobaczysz - no chyba że w grach. Wiem, bo dwukrotnie to przerabiałem.

W zastosowaniach typu: internet, filmy, muzyka i inne takie tam codzienne klikanie różnica będzie po prostu żadna.

Mogłeś zapytać zanim kupiłeś.

Pozdrawiam.

Większy rozmiar pamięci powinieneś odczuć zarówno w lepszym działaniu systemu jak i w działaniu różnych aplikacji, np. Word, Nero itp. No chyba, że słabszym punktem konfiguracji jest procesor, wtedy wzrost wydajności może być dyskusyjny.

Kupiłeś pamięć P2100 czyli o częstotliwości 266 MHz, PC2700 to 333MHz czyli taka jak miałeś wcześniej. Jeżeli poprzednia pamięć działała z częstotliwością 333MHz, to teraz została spowolniona i będzie pracować z częstotliwością najwolniejszej pamięci zamontowanej w komputerze - czyli w twoim przypadku 266 MHz. Trzeba było kupić pamięć o takiej częstotliwości jak ta, którą już miałeś w komputerze.

Podaj pełną konfigurację swojego komputera.

Oryginalną kość pamięci właśnie była PC2100 i dlatego dziwiło mnie to oznaczenie programu, że jest to 333Mhz.

Teza DeadOrAlive się sprawdza. System działa stabilniej przy użytkowaniu różnych programów zwłaszcza jednocześnie. Oczekiwałem chyba zbyt wiele od tak skromnej wymiany. Po spokojnych testach i racjonalnym podejściu różnica jest widoczna.