Zmiana pamięci wirtualnej

Witam , posiadam 3 GB ramu a w pamięci wirtualnej mam ustawione 1024 MB , dodam ze ostatnio wgrałem Sobie Windowsa 10 i czy dla lepszej wydajności . np po zwiększeniu z 1024 np. do 1500 , będzie lepsza wydajność jeśli np. chodzi o gry/fps ? 

Jeśli ustawisz stronicowanie “na sztywno”, czyli rozmiar początkowy 1500MB i rozmiar maksymalny 1500MB, to wtedy plik stronicowania nie będzie ulegał fragmentacji.

Na pewno aplikacje będą miały lżej. Przy grach, to wiadomo - system swoje weźmie, karta graficzna też zajmie ileś. W zależności od wymagań gier, te 3GB RAM + stronicowanie 1500MB może wystarczać, albo może być skromnie.

Wiec ustawić maksymalnie 1500?

Jeśli można prosić , mógłbym wysłać ustawienia NVIDIA , zmieniałem ponieważ chciałem zyskać więcej fps , mógłbym wysłać ss ustawień i powiesz czy dobrze czy źle czy coś zmienić .

Jasne, wrzuć ustawienia. Za dużo pamięci wirtualnej się nie czepiaj, dużo to nie da. Pamięć nie jest teraz bardzo droga - wiesz jakiego typu masz pamięć (DDR2/DDR3) i ile obsadzonych gniazd na płycie głównej? Podaj więcej danych o sprzęcie (dysk twardy, procesor, pamięć).

p.s. używaj prosżę klawisza ‘Alt’ - pisz z ogonkami, łatwiej będzie się czytać.

Początkowy rozmiar tyle samo, co maksymalny 1500MB.

Co do kombinowania z grami nvidia, to trzeba napisać posta w pierwszym przypiętym temacie w dziale Gry PC. Daj tam ss ustawień.

Dla zwiększenia wydajności oprócz optymalizacji swapa, można powyłączać pewne usługi.

http://www.dobreprogramy.pl/MrBeckham666/Optymalizacja-Windows-10-Czyli-co-robie-po-instalacji-systemu,69538.html

Posiadam jeszcze program Mz Game Accelerator a tutaj macie ustawienia . Czyli co do pamięci wirtualnej to zostawić przy 1024 czy ewentualnie 1500?

https://zapodaj.net/8046e65dc4977.jpg.html

https://zapodaj.net/7041c00df9131.jpg.html

https://zapodaj.net/d3bacd9c42411.jpg.html

 

 

 

 

 

Ustaw na sztywno 4608 MB .

Czyli rozmiar początkowy 4608 i rozmiar maksymalny 4608 ? (Jestem zielony w tego typu sprawach wiec wybaczcie) ;) 

Mam 3 GB ram.

https://zapodaj.net/5884f0cbdf5dd.jpg.html

 

atobos , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Stronicowanie do półtora wielkości RAM, to mieści się w normie. Do wymagających gier, to porada 4608MB na sztywno - jest jak najbardziej konkretna i wskazana. Pytałeś, czy lepiej 1500MB stronicowania. Jeszcze lepiej 4608. A co, wystarczą Ci stare gry o małych  wymaganiach?

Jedynie w co gram to CS , więc jak ustawić minimalny i maksymalny?

3000 MB wystarczy na pewno :slight_smile: ważne jest aby min i max ustawić taki sam. Jeżęli szukasz przyspieszenia to wył zbedne usługi a jeżeli chodzi o ram to wątpie aby cs potrzebował wiecej niż te 3 GB ramu więc nawet jak kupisz ram to gra bedzie działać raczej tak samo lub minimalnie szybciej.

Czyli ustawie 3000 mb minimalny i 3000 mb maksymalny , zresetuje komputer i zobaczę ten temat co podałeś , jego też całego zrobić , wszystkie opcje co autor podaje?