Zmiana partycji - nie mozna ustawic 3 partycji

Witam,próbowałem zmienic partycje w moim laptopie lecz coś nie dziala

kupując laptopa fabrycznie miałe ustawione:

C z win 252 GB

D bez win 30GB

znalazłem instrukcje:

natomiast nie widzę wolnego miejsca.

prośba o info czy jest jakis program w wersji pl do zmian partycji

lub jasniejsza instrukcje jak w win 7 moge łatwo to zmienić

pozdr

Spróbuj programem gparted. Jest do pobrania na vortalu DP. Jest po angielsku, ale jest bardzo intuicyjny w obsłudze, tak więc bez problemu powinieneś sobie z nim poradzić.

Prosze oto rozwiązanie problemu;)

http://sourceforge.net/projects/partedm … gic/Parted Magic 5.7/pmagic-5.7.iso/download

Dzieki

zrobiłem tak jak napisał “andrew.38-3”, natomiast pojawił mi sie komunikat, że nie mogę mieć więcej partycji, (mam dwie)

i moje pytanie gdzie moge to przestawic abym mógł mieć 3 partycje (jest to laptop LENOVO Y550P, 320 GB dysku)

natomiast z druga partycją nie moge połączyć wolnego miejsca (100Gb), gdyz nie ma takiej opcji (jedynie moge z partycja pod która jest WIN7)

prośba o info

pozdr

mam WIN7 64bit, wiec chyba tym programem nie podziałam z wiele, natomiast dziwi mnie, że nie moge managerem dysków, zdrobic trzeicej partycji (wyskakuje mi komunikat, że więcej nie mogę miec partycji)

rzeczywiście na “D” mam drivers od Lenovo, wiec szkody by to stracić,

jak masz jakiś pomysł na ruszenie tematu trzeciej partycji to bardzo chętnie.

chciałem ustawic dysk tak:

C 60

D 30

F reszta (na filmy, zdjęcie itp)

Witam

Jak już podajesz komunikaty to podawaj kropka w kropkę bo tak to nic nie wiadomo. Moim zdaniem słusznie ze na C chcesz poświecić 60 GB. Więc partycje C chcesz zmniejszyć, ale żeby to zrobić musisz wyłączyć przywracanie systemu oraz hibernacje i po tym jeszcze defragmentacje. Wtedy będziesz mógł sobie ustawić tak jak będziesz chciał. Jak coś to pisz.

Wyłączanie przywracania : Prawy przycisk myszy na Komputer w Menu Start > Właściwości > Zaawansowane ustawienia systemu > Ochrona systemu > odznacz dysk C > potwierdź wyłącznie .Włączasz zaznaczając ponownie dysk C

Hibernacja wyłączenie: Start > wpisz cmd > prawy myszy na cmd i uruchom jako admin > wpisz >

powercfg -h off

> kliknij enter. Włączasz komendą

powercfg -h on

tore0 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Witam

Z systemem Windows 7 pre instalowanym w ver. OEM (ale nie tylko ) Microsoft wprowadził zwyczaj dodawania ukrytej partycji systemowej nb. montowanej w systemie plików na partycji systemowej jako folder “recovery” .

Partycja ta jest typu podstawowego i ma rozmiar ok 100MB.

Z tego względu należy uwzględnić ją przy podziale dysku ! Przypominam ,że w uproszczeniu na jednym dysku może istnieć do 4 partycji podstawowych . Rozwiązaniem jest utworzenie dysku logicznego i w nim kolejnej (-ych) partycji .

Narka.