Zmiana partycji systemowej/rozruchowej

Witam. Mam dwa dyski. Dzisiaj zapragnąłem zainstalować Windowsa XP, i toż uczyniłem, tyle że głupi instalator nie zainstalował bootsectora, czy czegoś tam (nie bardzo rozróżniam pojęcia związane z tym tematem) na partycji na której zainstalowałem windowsa, tylko na pierwszej partycji z drugiego dysku (w systemie widziany jest jako pierwszy dysk). Nie bardzo mi to pasuje i chcę aby bootsector, bootmanager czy inny MBR był na partycji z Windowsem. Aby lepiej ukazać problem przedstawiam obrazek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 5c08c.html czyli: na partycji G: jest ten cały bootsector czy coś, a chce aby był na partycji C:. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Są 2 możliwości dlaczego tak się stało:

1.Na tamtym dysku był już bootsector

2.Tamten dysk jest w pierwszej kolejności

Rozwiązania:

1.Instalowanie systemu kiedy drugi jest odpięty

2.odłączenie dysku na którym nie ma systemu a jest bootowanie.Po czym przeinstalować boot i MBR tutaj masz zapisane komendy i jak to zrobić

Raczej ta druga opcja w moim przypadku zaistniała. A nie da się zrobić tego bez odpinania dysku? Albo czy jest jakaś możliwość wyłączenia w biosie dysku? Bo powiem szczerze, nie bardzo mi sie chce obudowę ściągać :smiley:

spróbuj tego http://www.forum.tweaks.pl/FAQ-Naprawa-MBR-Windows-XP-t46558.html

oczywiście musisz jeszcze zrobić komende fixboot przed fixmbr

Odpiąłem jednak ten dysk. Dzięki.