Zmiana partycji, żadne z systemów nie uruchamiają się

Dobry wieczór, mam problem z laptopem. Postanowiłem zainstalować Linuxa ponieważ staruszek już nie domagał. Użyłm do tego programu Unetbootin. W trakcie instalacji wyświetliła mi sie okienko o partycjonowaniu. Nic z tego nie rozumiałem więc użyłem strony Ubuntu/Instalacja systemu - Wikibooks, biblioteka wolnych podręczników
Usunąłem partycje dysku C: i
Ustawiłem tak:

Partycja „/” 9999MB EXT4
Partycja „SWAP” 8100MB Plik Wymiany
Partycja „/home” Reszta miejsca EXT4

Był tam jeszcze dysk D: którego nie ruszałem w partycjach, bo miałem na nim ważne pliki. Po 5 sekundach od zatwierdzenia ustawień pojawił się komunikat, że partycje są używane i trzeba zrestartować laptopa. W trakcie uruchamiania wybrałem opcję Unetbootin. Lecz, pojawił się błąd. Kliknąłem enter żeby powrócić i wybrałem opcję z Windowsem, to samo.

Co mam w takiej sytuacji zrobić? Laptop nie uruchamia ani Windowsa, ani Linuxa. Jestem w tym momencie w kropce. Prosze o pomoc.

Spróbuj jeszcze raz zainstalować linuxa, najlepiej po prostu zainstalować na pendrive oryginalny plik instalacyjny z tej strony Download Ubuntu Desktop | Download | Ubuntu

Planuje to jutro zrobić. Wystarczy tylko włożyć plik ISO na pendrive czy użyc do tego Rufusa?

U mnie obeszło się bez, ale jeżeli będziesz miał problemy to spróbuj ponownie z Rufusem

Żeby go włożyć to wcześniej pendrive musi być potraktowany chociażby Ventoyem:

Inaczej goły plik ISO zostanie olany.

Podobne rozpakowywanie do RAM-u ma też YUMI:

The “Try Unlisted ISO” option supports the ability to drag and drop additional ISO files to try to boot into the /multiboot/ISOS folder. They will be autodetected and their entries automatically appended to the Boot Menu.

Zrobie tak jak napisałeś. Jak w trakcie instalacji znowu pojawi mi się to okienko o tym że partycja jest używana to mam to zignorować? Pamiętam że był przycisk ignoruj, ale nie pomyślałem nad tym…

Najlepszą opcją jest zrobienie bootowalnego pendriva programem „balenaEtcher”:

jest na windows i linux.
Jak leciwy jest ten staruszek, jakie ma parametry, że już nie domagał, bo może też być za słaby na Ubuntu i musiałbyś spróbować innej dystrybucji.

Intel i3
4GB Ram
To chyba idealny jak na Ubuntu

Pendrive na pewno sprawny? Możesz użyć innego?

Przygotuj bootowalny pendrive, uruchom w trybie „Wypróbuj Ubuntu” i podaj wynik trzeciego polecenia z terminala / konsoli:

sudo su -
umount -a
parted -l

Raczej Xubuntu, Lubuntu.

Chyba lepiej mint.

@D35CART35 a w tym mincie będe musiał ponownie partycje ustawiać?
I jaka wersje wybrać? Chcialbym żeby był w miare lekki i dało się zagrać w Minecrafta

Intel i3 nic nie mówi. Której generacji?Jakie taktowanie?
Dobrym wyborem byłby też „Zorin” oparty na ubuntu.