Zmiana pasty na athlonie xp (nie rusza)

Witam!

Kupiłem wczoraj paste termoprzewodzxaca i postanowilem przesmarowac sobie procesor, podczas sciągania starej pasty ubrudzilem caly procesor, potem go wyczyscilem zalaozylem nowa paste, teraz włączam komputer i słysze tylko dziwny dzwięk, włączyłem kompuyter tylko na 10 sekund wiec mysle ze nie zdążył się saplić, prosze o pomoc

Czym go czyściłeś???

Podstawowe pytanie już padło, ale czy przypadkiem nie ukruszyłeś rdzenia?

probowalem palcem, nie widac zeby cos na nim bylo, ale mysle ze moglo sie cos dostac do ktoregos mostku;/ i nie wiem jak to wyciagnac :confused:

rdzen jest w pozadku

Zerknij tu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

A to usunięcia starej pasty użyj alkoholu izopropylowego (kupisz w każdym sklepie z elektroniką) i niepylącej szmatki.

to znaczy zeby nalozyc pase tylko na radiator?

A przeczytałeś temat, który dałem? Nakładasz pastę na rdzeń a na radiatorze tylko lekka smuga. Poświęć kilka chwil na przestudiowanie w/w linka.

Najpierw wyczyść DOKłADNIE proca tym, co polecił squeet. Czy stara pasta nie była ze srebrem?

przeczytaj na spokojnie co tam jest napisane zanim zadasz kolejne pytanie. Jest tam mowa również o acetonie do czyszczenia pasty ale ja osobiście odradzam ten specyfik, bo chociaż łatwo dostępny to jednak przy używaniu acetonu trzeba zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza z dal od tworzyw sztucznych czy elementów płyty głównej oraz odwrotnej strony procesora.

OK przyjde do domu, wydaje mi się że mam ten plłyn kontaktu, jesli nie to aceton, stara pasta nie wiem czy zawierała srebro, ale napewno zawierała jakiś metal i być może zwarła któryś z mostków. POżyjemy zobaczymy

Jak będą dalej jakies problem to napisze

tak btw. czy po kilku sekundach od włączenia komputera można spalic procka? dosłownie kilka sekund

Jeśli zwarło jakiś punkt krytyczny, to spalić można w ułamku sekundy.

Jak zwarłeś mostki pastą (z dodatkami metalu srebrem lub pastą opartą na płynnym metalu) odpowiedzialne za zmianę napięcia to proc może już nie wystartuje.

Przykro mi, athlon jest zimny :confused: