Zmiana platformy czy Windows 8 lub Ubuntu wstanie?

Jutro zmieniam płytę główną i procek, trochę dokładniej z Pentium Dual-Core/LGA 775 na i5/LGA 1155. Na dysku na oddzielnych partycjach mam zainstalowanego Windowsa 8 oraz Ubuntu 13.04. Czy jest szansa aby, któryś z tych systemów odpalił bez reinstalacji ? Wystarczy, że będą przez parę godzin jako - tako chodzić.

albo będą chodzić albo nie będą, wątpie żeby który, kolwiek system wstał

Przerabiałem temat po takiej samej zmianie. Windows 8 nie wstał :frowning: niestety :frowning:

Ubuntu powinien uruchomić bez problemów.

Właśnie na Ubuntu bardziej liczyłem :slight_smile:

Mam jeszcze jedno małe pytanie: czy na Ubuntu jest jakiś program do testowania stabilności podzespołów ? Coś w rodzaju OCCT.

Ubuntu pewnie zapyta się o sterowniki lub jak znajdują się w systemie, to je po prostu zainstaluje. Windows wstanie, ale może pracować nie stabilnie i nie wszystko będzie działać. Tylko reinstalacja zostaje. Pod Linuxa jest parę narzędzi do tego, ale nie umiem sobie przypomnieć jak się nazywają. Ostatnio testowałem tylko benchmarkami wydajność systemów.

Dobra dla potomnych moja odpowiedź:

Ubuntu - wstał i działa doskonale

Windows 8 - wstał, chwile po majstrował przed uruchomieniem się i zmienił ustawienia wszystkiego na defaultowe oraz miał problemy z wykryciem 3 i 4 rdzenia, ale poza tym zero bluescreenów czy ścin.

Proszę o zamknięcie tematu.