Zmiana platformy czy Windows 8 lub Ubuntu wstanie?

(LastNPC7) #1

Jutro zmieniam płytę główną i procek, trochę dokładniej z Pentium Dual-Core/LGA 775 na i5/LGA 1155. Na dysku na oddzielnych partycjach mam zainstalowanego Windowsa 8 oraz Ubuntu 13.04. Czy jest szansa aby, któryś z tych systemów odpalił bez reinstalacji ? Wystarczy, że będą przez parę godzin jako - tako chodzić.

(bart86) #2

albo będą chodzić albo nie będą, wątpie żeby który, kolwiek system wstał

(Michal Widlak) #3

Przerabiałem temat po takiej samej zmianie. Windows 8 nie wstał :frowning: niestety :frowning:

(ADR1991) #4

Ubuntu powinien uruchomić bez problemów.

(LastNPC7) #5

Właśnie na Ubuntu bardziej liczyłem :slight_smile:

Mam jeszcze jedno małe pytanie: czy na Ubuntu jest jakiś program do testowania stabilności podzespołów ? Coś w rodzaju OCCT.

(mozilla007) #6

Ubuntu pewnie zapyta się o sterowniki lub jak znajdują się w systemie, to je po prostu zainstaluje. Windows wstanie, ale może pracować nie stabilnie i nie wszystko będzie działać. Tylko reinstalacja zostaje. Pod Linuxa jest parę narzędzi do tego, ale nie umiem sobie przypomnieć jak się nazywają. Ostatnio testowałem tylko benchmarkami wydajność systemów.

(LastNPC7) #7

Dobra dla potomnych moja odpowiedź:

Ubuntu - wstał i działa doskonale

Windows 8 - wstał, chwile po majstrował przed uruchomieniem się i zmienił ustawienia wszystkiego na defaultowe oraz miał problemy z wykryciem 3 i 4 rdzenia, ale poza tym zero bluescreenów czy ścin.

Proszę o zamknięcie tematu.