Zmiana platformy na AM3

Hej,

Chciałbym zmienić platformę na AM3 z obecnej 1156 (specyfikacja w podpisie). Chcę zmienić na Asus M4A89GTD PRO/USB3 i AMD Phenom II X6 1055T BOX. I teraz moje pytanie, czy to się opłaci? Przejrzałem wiele testów Phenoma jak i i3 i uważam, że jest on sporo wydajniejszy w kodowaniach, kompresjach plików itp od 530. Jedynie w grach i3 jest lepszy od Phenoma, ale na PC nie gram chyba , że w starsze gry takie jak np. Heroes V. Na zintegrowanej grafice Intela gra się w Heroes V w miarę płynnie w full HD na full detalach więc uważam, że nie jest źle. Co do płyty głównej to głównie chodzi o to aby miała zintegrowaną grafikę i na przyszłość Usb 3.0 i Sata III. A może pomyśleć już o 1155? Proszę o rady. Z góry dzięki.

Hmm… Nie wiem w jakie cuda marketingowe ty wierzysz, ale to jest po prostu niemożliwe, aby procesor dwurdzeniowy 2,9GHz był w jakikolwiek sposób wydajniejszy od 6rdzeniówki 2,8GHz, co najwyżej minimalnie w aplikacjach jednowątkowych, a gry do takich akurat nie należą…

Co do płyty, wybór dobry, nic dodać nic ująć.

Nie warto zmieniać na AM3, kup wyższy model proca np Intel Xeon X3440, lub wymiana na 1155.

Sugerowałem się tym http://www.anandtech.com/bench/Product/147?vs=118. Fakt może trochę przesadziłem z wyższością i3 nad Phenomem w grach. Czyli ogólnie opłaca się zmienić na AM3?

Czy i5 2300 byłoby dobrym wyborem? Co do płyty głównej to nie mam pojęcia jaką wybrać? Proszę o pomoc, ważne aby miała Usb 3.0 i Sata III i zintegrowaną grafikę.

Ja mam takie zapytanie ogólne…Do czego używasz kompa? Potrzebujesz jak najwięcej rdzeni bo używasz aplikacji, które to w 100% wykorzystają?

Ogólnie używam do pracy, surfowania po internecie, muzyka filmy, czasem jakaś gierka, ale jak już wcześniej pisałem tylko te starsze.

W takim razie po co chcesz wydawać grube pieniądze na superwydajny sprzęt, którego i tak nie wykorzystasz? Dla szpanu, że cię na to stać?

Powiem tak, jak miałbym wymieniać to na pewno nie dla szpanu, tylko dla większej wydajności. Obecnie nie narzekam, wszytko działa płynnie (może oprócz gier, ale wiadomo dlaczego). Właściwie to masz rację, bo po co wydawać pieniądze na coś czego nie wykorzystam.

To sobie dokup kartę graficzną, powiedzmy nawet GeForce 9600GT i będziesz miał płynność nawet w nowszych grach :wink: A skoro w gry grasz rzadko i do niczego innego nie potrzebujesz większej wydajności to nie widzę sensu zmieniania czegokolwiek, tym bardziej za takie pieniądze. Poczekaj sobie z rok i wtedy ewentualnie wymień :wink:

Też na początku o tym myślałem i chyba tak zrobię. Zastanawiałem się nad GTS450 od Palita, może być?