Zmiana platformy z INTEL na AMD - pytania

(system) #1

Witam !

Zamierzam zmienić w tym tygodniu platformę na AMD z INTELA , więc mam kilka pytań .

Planowałem zakup tego procesora :

http://tnij.org/ab9j

Tych pamięci (do ew. OC procesora ) 2x1GB :

http://tnij.org/ab9l

Tej płyty (i właśnie tutaj mam największe wątpliwości) :

http://tnij.org/ab9k

Mam pytanie odnośnie płyty głównej . Nie można na niej zmieniać napięcia na procesorze , czy to tak bardzo wpłynie na OC ? Jeżeli tak to doradźcie coś lepszego w tej cenie , bo nie chcę zrobić zakupów na tydzień , tylko na jakiś czas mieć z głowy upgrade komputera : ]

Pozdrawiam!

(Technik Elektro) #2

nie kupuj pamięci z cl 5.

ta płyta nie nadaje się do oc.

jaki masz budżet na wymianę sprzętu.

(system) #3

Szczerze to tyle ile by wyszło na zsumowanie tych wszystkich podzespołów : ] czyli ok 600 zł . Najlepiej , aby podzespoły był z proline , bo tam mam blisko do Katowic : ]

(Technik Elektro) #4

dfi infinity am2

brisbane 4000+

ddr 800 cl4 (w ostateczności ddr 667 ale cl 4).

ale 600zł to za mało musisz dozbierać chyba że wystarczy ci 2x512 w dualu.

(system) #5

W sumie to sam trochę sobie zaprzeczyłeś : ] , bo mówisz żebym kupił pamięć 800 , a płyta obsługuje 667 max.

EDIT:

Może płyta ta ? :

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+M2N-E+SLI

(~Tenkashi~) #6

ja wlasnie mam taki sam przypadek jak ty tez sie chce przeesiasc z intela na amd i wlasnie kupuje sprzet w proline w Katowicach(bo tam mieszkam)

kupuje :

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A ... 4600+AM2+B

moim zdaniem to bardzo kozystny wybór.

(Technik Elektro) #7

poczytaj trochę o oc platformy amd to może nie będziesz polemizował na tak niskim poziomie. co do tego asusa to może być ale o wysokim ht możesz zapomnieć.

(piotrekplay) #8

ASUS zwalił płyty pod AM2, nie kupujcie ich. Do podkręcania pod AM2 bierzcie płyty:

:arrow: DFI Infinity Ultra II-M2

:arrow: Abit KN9 nforce4 (już niestety nie dostępna, można czasem znaleźć na allegro)

mylisz się, nie opłaca brać się ani tej płyty ani procesora... procesor kupić 4000+ brisbane i podkręcić, na DFI powinien iść te 2,6GHz (5200+) bez większego problemu a kasa zostaje w kieszeni...

(system) #9

technik_elektro po pierwsze w regulaminie nawet jest napisane , aby nie urażać innych użytkowników , bo dla mnie

Jest troszkę obraźliwe , bo ja ci twojego błędu nie wytknąłem tylko go lekko zasugerowałem .

Na tego Abita raczej się nie skuszę , bo bardzo trudno go dostać : ] .

Co do DFI cena przystępna i chyba się na to zdecyduje : ]

Dzięki za odpowiedzi : ]

(Technik Elektro) #10

wykazujesz się niewiedzą totalną, ściągnij sobie instrukcję obsługi i sprawdź czy ta płyta nie obsługuje pamięci ddr 800, tak się składa iż mam tą płytę główną oraz ddr 800.

(Tekken12) #11

Wszystko oki tylko jest jeden problem. Obecnie nie ma płyt pod AM2 wszystkie mają jakiś feler większy lub mniejszy. Zmieniłem platformę na AM2 i od miesiąca szukam płyty a miałem ich już 6 :smiley:

Polecana przez kolegów DFI jest bardzo słaba, resetuje się BIOS i będziesz musiał ustawiać od nowa codziennie, Abit w ogóle zawiesza kompa ale nowego już nie dostaniesz więc problem odpada. Reszta płyt MSI, Foxconn, Gigabyte mają mniejsze lub większe niedoróby z tym, że ja polecam Foxconna bo w tej płycie nie działa monitor systemowy dobrze więc bez tego można się obejść.

(Technik Elektro) #12

co dokładnie jej zarzucasz mam ją i wszystko hula...

masz brisbane ?? zaktualizuj bios.

(Tekken12) #13

Oprócz słabego wykonania zawieszający się BIOS na zakładce PC Health od czasu do czasu, wspomniany reset biosu do ustawień bezpiecznych bez względu na wersję biosu i OC poza tym jest fajną płytką mimo wszystko oferującą moim zdaniem w obecnej sytuacji więcej niż NF 5. Miałem 3 egzemplarze i na każdym to samo. Nie masz problemu z BIOSem? Na forum purepc.pl jest cały obszerny wątek dotyczący problemów z tą mobo. Aha ile już masz tą płytę jak jest z żywotnością bo ja się zastanawiam czy przymknąć oko na ten bios i ją mimo wszystko zostawić czy jednak wziąść coś stabilnego na NF 5.

(Qci) #14

Niby NF5 stabilne a jednak czasem są z nim problemy. Mam Abita KN9 Ultra na nForce 570 Ultra i płyta się wiesza gdy wyłączę w BIOSie jedną z kart sieciowych lub zintegrowaną dźwiękówkę. Tzn problemy pojawiły się po wgraniu nowszego biosa (kilka ostatnich ma takie problemy) bo dawniej chodziło wszystko cacy.

Co do podkręcania to z mojego X2 4000+ który ma standardowe taktowanie 2200 MHz wyciągam na boxowym wiatraku bez żadnego problemy 2650, więcej nie próbowałem (to były takie próbne ustawienia i się przyjęły). Co prawda chodzi jak startujący odrzutowiec gdy gram w jakąś grę ale póki co nie wymieniam wiatraka.

Tak więc niby NF5 do OC się nie nadaje a jakoś to chodzi. Podobnie też procesor mam w wersji Windsor a nie polecany Brisbane. Niebawem pobawię się w większe OC to zobaczę ile da się wyciągnąć. :slight_smile:

(piotrekplay) #15

a kto pisze, ze windsdor nie nadaje się do podkręcania? Po prostu Brisbane mniej wydziela ciepła i mniej żre prądu bo jest w 65nm

(Qci) #16

Ale wszyscy polecają Brisbane'y i NF4 i taki początkujący użytkownik komputera, który już np dokonał zakupu pomyśli sobie "o Boże, ale złom kupiłem, a mogłem kupić złoto za tą samą cenę gdybym tylko wiedział co wybrać". A się okazuje, że i z tego niby gorszego zestawienia można wyciągnąć niezłe wyniki, bo wiadomo, że AMD nie podkręci się tak łatwo jak Intela.