Zmiana pliku CSS w Head

Witam.

Zrobiłem stronę w HTML, a dane takie jak wielkość menu, kolor tła i kolor oraz wielkość czcionki zamieściłem w osobnym pliku CSS. Mam 4 takie pliki, każdy różni się tymi wartościami. Chciałbym dać wybór tych parametrów na stronie, mianowicie np. po kliknięciu “duża czcionka” albo w Head zmieniał się URL pliku CSS (np. z “malaczcionka.css” na “duzaczcionka.css”) albo ta wartość zmieniała się w tym pliku. Da się to zrobić? Jeśli tak, to jak? Zacząłem robić do każdej podstrony 4 wersje z osobnym URL CSS-a ale to ogromna ilość żmudnej roboty oraz dodatkowe MB na serwerze.

Z góry dziękuję :smiley:

HTML-em tego nie zrobisz, ogarniasz PHP?

Da się zrobić z użyciem javascript i ciasteczek, ale nie znam na tyle js, by podać gotowe rozwiązanie. Jednakże php nie jest potrzebne.

Da się też paroma innymi językami :wink: Ale fakt-PHP lub JS będzie najprostsze.

A pomęczyłby się ktoś i taki skrypt napisał mniej więcej? :slight_smile: Jeśli to potrzebne, mogę zamieścić te pliki.

W js można np. tak

Główny plik

link href="main.css" rel="stylesheet" type="text/css"link href="a.css" rel="stylesheet" type="text/css" title="style_1"link href="b.css" rel="stylesheet" type="text/css" title="style_2"script type="text/javascript" src="jquery.js"ser

Mario@, nie należę do najbardziej ogarniętych w sprawach stron www, mógłbyś powiedzieć w jakich plikach ten kod umieścić? Który na index.html, a który na pliki .js? W PHP niestety się nie pobawię bo tego już w ogóle nie ogarniam :stuck_out_tongue:

Enemic przecież masz wszystko napisane :slight_smile: Pierwszy to plik html a reszta to kolejne pliki css.

http://www.kurshtml.edu.pl/skrypty/skorki.html