Zmiana pliku na serwerze

Witam, ja nie jestem piratką, ale sposób zmiany zawartości (aktualizacji) jednego z plików w folderze, w którym są także inne nie wymagające aktualizacji trochę mnie denerwuje, bo aby to zrobić muszę go skopiować na swój pulpit i tam dokonać zmian i ponownie go przesłać do folderu, wtedy aktualizacja się dokonuje. Wszystko to robię przez przegladarkę IE6 następujaco: wpisuje ftp://ftp. i tu nazwa domeny /użytkownika, potem ukazuje się formularz z żądaniem wpisania użytkownika i hasła. Jak to wykonam to mogę dostać się do folderu z plikami , które chcę aktualizować, tylko aby to zrobić muszę postąpić jak napisałam wyżej. Strona jest zrobiona w HTML ze stylami css. Czy można dokonać zmiany pliku, lub jego części, bezpośrednio w domenie, bez przenoszenia go na pulpit?

Można, są edytory tekstu mogące zapisywać pliki bezpośrednio na serwerze ftp. Pod windowsa zdaje się, że jest wtyczka do Notepada++ umożliwiająca takie operacje.

Niektóre serwery mają panel administracyjny z możliwością zarządzania zawartością przez stronę www.

…A nawet jeśli Twój takowego nie posiada, to zawsze możesz sobie zainstalować jakiegoś klienta ftp np. darmowego FileZilla -ma on opcje edycji plików.

Możesz też skorzystać z jakiegoś web edytora z obsługą ftp’a np. pajączka etc.

Mam XP HE SP2 skąd go wziąść (notepada++) mam Ofice 2000

Znajdziesz go tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=135&id=1662

co dają edytory kodu , jeśli serwer idn nie da się obsugiwać z poziomu strony