Zmiana płyty głównej, a licencja Windows 7

(CrisPL) #1

Ostatnio miałem przesiadkę z Gigabyte M61PME-S2P na Asrock N68C-S UCC. No i tu jest problem od tego momentu nie mam licencji na system Windows 7. Czy jest jakaś możliwość przypisania tego klucza do nowej płyty poprzez zadzwonienie do Microsoftu?

(Łukash) #2

Jeżeli stara płyta spaliła Ci się lub uległa innemu nieszczęsnemu wypadkowi :wink: ,to ponoć da rade załatwić to telefonicznie w MS...a przynajmniej kiedyś widziałem na jakimś forum ,że przeszło. Chodzi oczywiście o licencje OEM.

(Marcin1025) #3

w przypadku xp było w moim przypadku ze nie trzeba było dzwonić ale jak z 7 to nie wiem

(Michal Widlak) #4

Teoretycznie wg. Microsoftu przy wymianie płyty nowa licencja ale jeżeli podczas telefonicznej aktywacji powiesz o gwarancyjnej wymianie z powodu awarii to zaktywują Ci Windows 7 (oczywiście bez żadnego wdawania się w szczegóły, kiedy, kto, jak - po prostu padła w okresie gwarancji).

Pozdrawiam

(CrisPL) #5

A co jeśli wymieniłem ot tak sobie, bo chciałem zwiększyć wydajność komputera? A jeśli już o tą wymianę gwarancyjną to się płaci coś dodatkowo przy połączeniu itp?

(Marcin1025) #6

taka jest licencja OEM

(Michal Widlak) #7

Każdy z Nas wymienia w ten sposób ale nie każdy ma Windowsa w wersji BOX dlatego korzysta się z tego rozwiązania. Płacisz tylko za rozmowę telefoniczną.

(system) #8

Witaj

wykonaj aktywacje telefoniczną, tam podasz powód wymiany płyty i dostaniesz nowy klucz