Zmiana płyty głównej i podzespołów

Witam.

W wakacje zamierzam unowocześnić trochę swojego kompa i mam pewien dylemat;

Posiadam:

Płyta: Asrock A780LM-S

Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800 3,4GHz

Ram: 1,5GB DDR2

Grafika: Geforce 210 1GB DDR2 128 bit.

Zasilacz: Logic 500W

I chciałem zmienić procesor na Phenoma II x4 pod AM3, dokupić 4GB ramu i nie wiem czy opłaca się dokładać do tej płyty czy nie lepiej by wyszło kupić z allegro płytę główną z procesorem Phenom II X4 AM3 i ramem 4GB DDR3 a później dozbierać na kartę graficzną, a tą płytę co mam sprzedać razem z ramem i prockiem… co o tym myslicie?

Na początek to Ty zmień zasilacz :wink:

Tak wiem. Zasilacz też jest w planach. xD

może na Topower 450W? :smiley: lub nieco słabszy Forton 400W? :o

Zależy mi na tym żeby było jak najtaniej bo dużo kasy pójdzie w kompa… Widziałem na allegro zasilacz chieftec 500W za 150zł może więcej, więc jak jest dobry to mógłbym go kupić.

Dodane 15.06.2012 (Pt) 10:20

Dobra, powiedzcie mi co mam z kompem zrobić a z zasilaczem to sobie poradzę…

Zrób jak mówisz, sprzedaj to co masz, pamięci DDR3 są teraz tanie jak barszcz, dysk oczywiście zostaw, bo ceny są wysokie.

Więc płytę razem z prockiem i ramem sprzedam i dołożę do innej… Dysk oczywiście, że zostawiam, napęd też.

Ile ta płyta może byc warta razem z tym procesorem i ramem? Myślałem że gdzieś tak za 250zl można sprzedać…

Piotrek. ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ceny sprawdź na Allegro.pl Pamiętaj, żeby kupić płytę z AM3+.

Teraz jest ok?

Dodane 15.06.2012 (Pt) 14:48

http://allegro.pl/promocja-zasilacz-500 … 77301.html

Ten zasilacz byłby ok?

Dodane 15.06.2012 (Pt) 15:33

Chyba, że znacie jakiś inny dobry zasilacz do 150zl ?

Dodane 15.06.2012 (Pt) 18:10

Widzę wielkie zainteresowanie tematem…

Nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.