Zmiana płyty głównej i RAMów

W moim komputerze już od 6 lat rezyduje płyta Gigabyte GA-M56S-S3 v1.0. Przez ten czas prawie wszystkie podzespoły zostały wymienione, tylko nie płyta. Aktualnie jest na nim czterordzeniowy Athlon II X4 630 podkręcony do 3,5 GHz i Radeon HD6850 Cyclone Power edition. Dodatkowo podłączone 2 dyski (1 SSD i 1 HDD) i Asus Xonar D1.

 

Płyta duuużo przeszła, oj dużo. Powody zmiany:

 

  • Przede wszystkim stary, nie aktualizowany już przez producenta BIOS F6H

  • Socket AM2 i PCI-E 1.0, które odczuwalnie wpływają na wydajność systemu

  • Czasem nie chce odpalić i wchodzi w safe mode

  • Z czterech portów SATAII zostały dwa (reszta wyrwana z gniazdkiem, nie moja wina)

  • Spalona sieciówka przez uderzenie pioruna

 

Na szczęście kondziory całe i chodzi dość stabilnie jak na taki system.

 

 

 

Ale do rzeczy. Potrzebuję płyty w miarę taniej za około 300 zł, która będzie miała:

 

  • Standard ATX

  • Porty SATAIII i USB 3.0

  • Socket AM3+

  • Jedno złącze PCI-E (mogą być i dwa, ale to drugie wypadałoby, żeby było też x16 a nie x8 czy mniej)

  • Co najmniej 2 złącza PCI (ten punkt można pominąć, jakby co to kartę Wi-Fi kupię sobie na PCI-E 1x, ale dźwiękówki nie odpuszczę.)

 

  • do tego jakieś w miarę wydajne 8 GB RAMu w dual channel.

 

Czekam na propozycje! :slight_smile:

ASRock 970 Extreme3 AMD Socket AM3+

polecam mam tą płyte  i jestem  bardzo zadowolony !!

albo tą :

 

http://proline.pl/?p=GIGA+GA-990XA-UD3  Gigabyte GA-990XA-UD3 s.AM3+

Myślałem jeszcze nad tą - http://www.msi.com/product/mb/970A-G46.html

 

Z tego, co widzę po opiniach to ten ASRock nieźle się prezentuje, tylko pytanie czy sekcja zasilania wytrzyma jak zmienię kiedyś procesor na ośmiojajowca?

 

Nie planuję robić CF, ale czy czasem to drugie PCI-E nie jest tylko 4x w tym ASRocku?

spokojnie da radę. posiada unikalny moduł chłodniczy (kombi )który znacznie poprawia odprowadzanie ciepła , oraz mocną sekcję zasilania 4+ 1 ,obsługę procesorów  do 140W .