Zmiana płyty z Asus na MSI i problemy z Grafiką

Witajcie
Ostatnio zamieniłem jedną starą płytę Asus A7N8X VM400 na inna starą MS 7145 (RS482M). Doszedł do tego nowy zasilacz XFX TS550w wiele zostało jak było z Asusem WIN XP PRO SP3 dysk: hitachi 250 ide, ramy 1GB+512 goodram, zmienił się proc z semprona 2200 na 3000 64. Spory czas temu ta druga płyta MSI i grafika hd3870 działała (z problemami) na innym zasilaczu (chyba brak mocy zasilacza robił problemy często wywalał się przy znacznym obciążeniu) i z innym dyskiem. Dziś mam problemy. Mianowicie.

dziwnie działa w Biosie AUTO dla wykrywania któro wyjście VGA pracuja (to pierwsze). Ponad to. Po zainstalowaniu wszystkiego dla pł. gł. pojawił się problem z instalacją grafiki PCI-E opisanej jako REAL TIME HD 3870 PCIE 512MB 256BIT DDR4. Grafika instaluje się bez błędu ale jak wstanie to działa tylko na 4 bity (awaryjnie). Catalist ma braki funkcji.

Jak do tego sprzętu powinna być zrobiona instalacja? Na zintegrowanej grafice sterowniki?

Okazuje się. że wersja Catalista 14 działa najgorzej wypada błąd/nie włącza się/czarny ekran/niebieski ekran działa na 4bitowych kolorach. Wersja 13.9 albo 13.1 działała ale niższa rozdzielczość niż max monitora (wciąż coś nie tak z wyświetlaniem również z obszarem ekranu).

O co tu chodzi? Nie odnajdę sterowników które działały wtedy bo poszły z tamtym dyskiem. Kawałek czasu temu właśnie z innym zasilaczem i dyskiem sprzęt działał na dokładnie tym monitorze LG W2252TQ (1650x1080).

Mam też ciągły brak sterownika od Kontroli magistrali zarządzania systemem.
Identyfikacja
PCI\VEN_1002&DEV_4372&SUBSYS_71451462&REV_11\3&267A616A&0&A0
Czy to może być sprzęt jak płytka sieciowa na PCI zainstalowana na tym moim dysku hitachi który pracowała z Asusem?

Ktoś może mi wyjaśnić co tu jest nie tak z działaniem grafiki?

Szukam starszych Catalist na filehippo ale z mizernym skutkiem jak poszukiwanie sterowników sprzętu graficznego opisanego nazwą real time (jest to jakiś Radeon HD3870).

Może jakaś strona z automatycznym wykrywaniem sprzętu i instalacją sterowników coś by dała? Możecie coś polecić?

ATI wyszukiwacz sterowników (ściągnięty z ATI albo z AMD) wywala błędy.

Proszę o poradę.

Tak to napisałeś że nic nie wiadomo:

  • sprawdzenie sprzętu, to podstawa
  • świeży system
  • sterowniki do płyty głównej
  • aktualizacja systemu z WU na 100 % + Net Framework min 4.0
  • reszta

Dobierz ster do karty grafiki:

albo dobierz starszy ster - stara karta

http://www.ngohq.com/?page=Files&go=cat&dwn_cat_id=18

Problem leży w awarii grafiki HD3870. Typowe objawy odgrzanego GPU się okazywać zaczęły. Grafika jeżeli udało się uruchomić i pracowała to wywaliła się po chwili testu 3D w OCCT. Przygrzałem ją i zaczęła działać (czyli przestałą wywalać za każdym razem windowsa na starcie, pożądana max rozdzielczość wyszła) za to po zainstalowaniu windowsa wyszedł błąd usługi wyglądu XP oraz Catalista brak w zakładce i dostępu do niego przez windows. Przynajmniej mogę korzystać z tego co zintegrowane w pł. gł. to chodzi i przy odtwarzaniu filmów nie muli jak ASUS.