Zmiana podzespołów a dyski twarde

Powitać

Pytanie moje się tyczy zmiany podzespołów.

Chciałbym w niedługiej przyszłości wymienić :

płytę główną

procesor

grafikę

pamięć

Czy dyski Seagate Barracuda 7200,7 - 40 giga oraz 7200,9 - 160 giga da się podłączyć pod nowsze płyty główne i nowsze zasilacze??

co do płyty to jeszcze nie wiem jaka to będzie ale jakaś taka na którą da się wsadzić:

procesor np Athlon 64 X2 3600 + AM2

pamięć DDR2 800 hz

czy podłączenie moich dysków będzie stanowić jakiś problem ?? czy potrzebne będą jakieś przejściówki?? czy nie będę zmuszony do wymiany na inne dyski.

Z góry dziękuję za liczne odpowiedzi :slight_smile:

Nie powinno być problemów, musisz tylko kupić płyytę głóną która ma port IDE (najlepiej dwa - po cidik przypuszcza też jest na IDE).

nagrywarka dvd i cd - rom też chyba są na tej samej taśmie podłączone. a przynajmniej na podobnej.

a tak w ogóle starałem się dopatrzyć na allegro i jak dla mnie SATA II ma inne wejścia niż te dyski które aktualnie posiadam.

Czyli musisz mieć 2x IDE

Płyty głónwe oprócz SATAII mają także IDE.

masz dwa dyski twarde i dwa npędy - nie kupisz płyty głównej AM2 z dwoma slotami IDE - będzie miała jeden (może też nie mieć wogóle i takiej nie kupuj) i pod niego podłącz dyski twarde , do napędów kup kontroler IDE na PCI i do niego napędy , SATA2 zostaw wolne.

Sam mam płytę pod AM2 i mam 2 sloty na ide. Abit KN9 też ma 2 sloty

http://www.imperium.net.pl/abit-kn9-nfo … -8715.html

to skoro da się podłączyć i dyski i napędy bez problemowo to chciałbym się dowiedzieć jaka płyta główna na AM2 może w 100% wykorzystywać częstotliwość 800hz dla pamięci DDR2 no i czy da się na takową płytę założyć złącze fire wire??

może jakiś przykład z rozsądną ceną??

Ja polecam tą płytę główną: [Abit NF-M2 nView](http://www.pcprojekt.pl/?/p katalog_produktow/id_gl 1/id_produktu 1620/ Plyty_Glowne_Abit_NF_M2_nView_AM2_/) za 320 zł

A nie wystarczą Ci 667 MHz czy pytasz z ciekawości ?

Jeżeli nie ma kontrolera FireWire wbudowanego to takowy na PCI teoretycznie do każdej można wsadzić.

Przkatycznie każda wykorzytsa 800MHz - podnosisz napięcie pamięciom i podnosic HTT.

Płyty oparte o nForce4 mają 2xIDE. Seria 5xx ma po jednym IDE.

Praktycznie każda ma obecnie taki port.

A dobry Biostar TForce 4U go nie ma :stuck_out_tongue:

za dodatkowe ~40zł ma :wink:

odnośnie tych 800 mhz to słyszałem że najlepsze są takie kości które są taktowane wyżej jak 667, no ale skoro nie ma nic innego pomiędzy 667 a 800 więc się nad tym zastanawiam. czy faktycznie będzie to opłacalne. bo za cenę 512 800mhz mam 1 giga 667. kwestia do przemyślenia .

Złączono Posta : 01.03.2007 (Czw) 15:33

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=170967499

na allegro karta abita kosztuje 200 z hakiem w dodatku zintegrowana grafika i dzwiek.

ciekawe, ciekawe nie powiem. przynajmniej za taką cenę.

Złączono Posta : 01.03.2007 (Czw) 15:43

a tak na marginesie to może ktoś mnie oświeci o co chodzi z tymi cyferkami w opisach pamięci???

PC800 DUAL 2x512 800MHz CL5-5-5-15 PROMO

PC800 DUAL ULTRA 2x512 800MHz CL4-4-4-12

o te powiększone mnie się rozchodzi.

Producent zaleca 800 mhz.

To jest inna wer.

Timingi. Niżej = lepiej, szybciej.

ooo no dzięki za info. a tak na marginesie to wcześniej zakładałem posta z tematem związanym z unowocześnieniem kompa, chciałem się zmieścić w małej kwocie i zrobić trochę lepszy. kwota jaką chciałem zainwestować mieściła się w granicach 500 zł . Teraz dochodzę do wniosku że jak już coś zrobić to bardziej porządnie i kwota wzrosła do 1500 zł. mam nadzieje że w tym się zmieszczę.

Grasz w gry?

Za 1500 zł

Abit KN9 nF4U 300 zł

2x 1gb 667 Mhz Goodram, Twinmos, Kingmax, A-Data ~500 zł

X2 3800+ 400 zł

Grafa, np GF 6600 ~180-200 zł z allegro

no chciałbym sobie od czasu do czasu pograć no i mieć pewność że komputer nie będzie się grzał po kilku godzinach użytkowania, że będzie stabilnie pracował.