Zmiana podzespołów: grafika, RAM

Witam,

Czy w sprzęcie :

AMD Athlon XP, 2500+ 1833 MHz, Epox EP-8RDA3(I), 512 RAM ( 2 X 256 ), ATI Radeon 9600 PRO

jest sens wymiany grafiki na :

  • GF 7300GT 256DDR3 ( używka za cenę 150zł +/- )

  • Ramy na 2 GB ( 2 X 1 GB PC3200 400MHz Goodram - najtańsze co jest na rynku)

Całość ma się zamknąć do 350 zł.

I teraz czy jest sens pakować się w 2 GB RAMu i tego GF czy lepiej wziąść:

  • GF 6600

  • 1 GB RAMu ( wsadzić jedną kość do tego co już jest ewentualnie wymienić te 2X256 na 2X512 żeby chodziły w dualu ? )

Z góry dzięki za odpowiedzi !

Moim zdaniem nie ma sensu pakowąc kasy w Socet A lepiej zbieraj na nową platformę.

Dokładnie, nie ma co tracić kasy :slight_smile: zbieraj pieniądze na nowy komputer, sprzedaj swoje części i kup nowy komputer, nieco ponad 1000 zł i można złożyć całkiem dobry komputer :slight_smile:

Jeżeli już pakować kase to w 7300gt 256MB ddr3 i 1gb ramu ( 2 to raczej bez sens ). Ale dołaczam sie do przedmówców ze lepiej zbierać na nowego kompa :slight_smile:

Ten sprzęcik miały służyć jako 3 komp w domu :wink: ( sprzęt do grania w nowości jest więc nie trzeba na coś takiego zbierać )

Chodzi mi bardziej o to czy jest w ogóle pieniądze na jakąkolwiek modernizację czy zostawić takiego jaki jest bo i tak się nic z niego więcej nie wyciśnie.

Najprawdopodobniej tak jak pisze Dzidzi , wymienię w nim pamięci na 2X512 .

Pozostaje kwestia grafiki czy warto ją wymienić na coś innego ?

Tak żeby dźwignął np. PES’a 08

Komp służyłby głownie do neta, filmów,i PS’a z rzadka do gier ( obecnie z całą resztą ( prócz gier ;)) radzi sobie ale widać że czasem brakuje mu Ramu )

W takim razie możesz zmienić grafikę na 7300GT Palit+Sonic i wcale nie musi być ona używana :stuck_out_tongue: http://www.allegro.pl/item330613305_pal … _2ns_.html

Pamięci 2x512 mogą być od Goodrama.

Pozostaje pytanie: Jaki masz zasilacz ?

O zasilacz nie ma sie co martwić Mode-Com MC 350 :wink:

marcin___170392 , dzięki za info ;]

Z tego co patrzę to on ma slot AGP więc tej karty nie włoży.

Karty pod AGP są droższe nieco.

Jak co to bierz nie od Palita lecz od Galaxy ze zmienionym chłodzeniem, podbitymi zegarami i mniejszym czasem dostępu nie 2ns :expressionless:

http://www.allegro.pl/item335727909_gal … ar_1r.html

Coś w tym stylu.

Podaj jaki zasilacz masz.

No tak nie zauważyłem :stuck_out_tongue: ale chciałem pokazać, że chodzi mi o tą kartę :slight_smile: Zasilacz już podał, poradzi sobie bez żadnego problemu.

2GB nie ma sensu mieć w takim kompie spokojnie 1GB starcza a różnicy nie odczujesz.

A co do karty to:

Ati Sapphire HD2600XT 256MB DDR3