Zmiana podzespołów

Siemka wszystkim.Mam taka prosbe do was mam do wydania 900zl na cos nowego do kompa zeby gry lepiej chodzily ale nie wiem na co sie zdecydowac, moglibyscie mi dac jakies propozycje.Obecne podzespoly mojego kompa:

AMD Athlon 64, 3000+

Płyta główna:Gigabyte GA-K8NMF-9 nVIDIA nForce4-4X

Karta graficzna:Galaxy GF 7600GS 128MB 128Bit PCI-E DDR3

Pamięć:Kingston 1GB DDR 400 Dual Chanel Kit

Dysk:Seagate ST3250624AS 250GB sATA II 16MB

LCD 19’SONY

To co byscie proponowali zmienic aby gry lepiej chodziły?

Cóż jest wiele możliwości możesz np : sprzedać grafe i dokupić 1gb ramu + GF 8800 Gts 320 mb (chociaż większość ludzi będzie uważało że to głupie)

Lub zmienić Płyte , procka i ramy coś na AM 2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Wymień monitor. Potrzebujesz coś szybszego (odświeżanie) i większego (bo to tylko zwykła 19tka) i jeszcze ten kontrast i matryca. Ojj szkoda gadać… :o

A tak na poważnie. Zadaj sobie sam pytanie, co za podzespół odpowiada za szybką prace komputera ? ? ?

Na twoim miejscu sprzedałbym płyte główną (bo na tą nowego procka już nie kupisz) i zainwestuj w taką co obsługuje procki AM2. Do tego Athlon 64 x2 4200+ i jakąś dobrą karte grafiki.


P.S.

To twoja wypowiedz z innego topicu

Jak już cie ktoś tam poprawił, nie wypowiadaj się jak “nie wiesz czemu”. Że ktoś ci gdzieś wmówił że LG i Sony to pionierzy nie znaczy że masz rozpowszechniać te bzdury dalej. Belinea czy IIyama biją te firmy na łeb na szyje (pod względem monitorków)

Złączono Posta : 17.09.2007 (Pon) 0:55

Chociaż teraz zobaczyłem że twoja płytka obsługuje jednak procki X2 i FX więc problem z głowy.

Kup 8800gts i tyle nic więcej nie trzeba. Najwyżej procesor nieco przetaktujesz i tyle, a gry będą śmigały, a karta graficzna i tak będzie kompatybilna w razie zmiany całej platformy. Co do ramu to 2gb bywa przydatne w nowych grach typu gothic 3. Ale z uwagi że to ddr’1 to chyba szkoda inwestować, o ile udałoby ci się sprzedając ram i grafike oprócz 8800gts kupić zestaw 2x1gb ramu. Ale najlepiej chyba jak pozostaniesz tylko przy nowej karcie graficznej a w odleglejszej przestrzeni czasowej miałbyś łatwy upgrade komputera (czyli proc+ram+mobo). A jaki masz zasilacz? 8800gts potrafi pożreć wiele wattów.

Ten procesor bedzie mu skutecznie blokowal wydajnosc 88gtsa.

imho powinienes kupic procka X2, dokupic 1gb ramu i do tego grafike Palit 8600GT Sonic+

Boże człowieku, dlaczego dla niektórych szybki procesor zawsze musi mieć ponad 3,5ghz? W Dx10 procesor ma sie nie liczyć (takie jest przynajmniej założenie tego direct x’a). Athlonik 64 3000+ można spokojnie na 2,5GHz wyciągnąć, to K8, bardzo wydajna architektura jedyna wydajniejsza takt w takt to core2duo więc w czym jest problem? A grafike później będzie mógł przełożyć bez problemu, efekt będzie miał natychmiastowy i skuteczny, a zmiana 7600gs od galaxy na 8600gt to jak zamiana siekierki na kijek :] Taaaki wzrost wydajności będzie miał że będzie 2x sprawdzałczy zmienił całą platformę, czy nic :]

po pierwsze na odwrót bo z tego tekstu można wywnioskować iż 7600gs jest wydajniejsze od 8600GT, owszem parę FPS przybędzie ale aż takiego wzrostu wydajności o jakim piszesz nie będzie.

Nie pare fps, tylko wiele i dodatkowo zależy to od samych gier które różnie się zachowują względem taktowania procesora. Tak czy siak dużo lepszy skutek będzie jeśli teraz kupi 8800gts’a a za np rok zmieni platforme, wtedy i teraz będzie miał duży przyrost mocy, i później też. Robiąc na odwrót tylko za pierwszym razem, ale ma 19’stke monitor czyli będzie mógł grać we wszystko na 1280x1024 z efektami, 8600gt przy takiej rozdzielczości zaczyna pokazywać że ma 128bitową magistrale pamięci (duży spadek wydajności). Decyzja należy do zainteresowanego (dodatkowo procesor który ma można naprawde konkretnie przetaktować jak wspomniałem w poprzednim poście, a gdyby zmienił go na athlona 64 x2 o tym samym taktowaniu to nie będzie miał żadnej różnicy, no najwyżej minimalną od ramu.

hmmm widze ze chodzą różne opinie,to mówicie ze najleprzym rozwiazaniem bedzie kupic karte graficzna?

No ale jaki masz teraz zasilacz? Bo jeśli za słaby to 900zł+pieniądze ze sprzedaży dotychczasowej mogą nie wystarczyć na 8800gts+nowy zasilacz.