Zmiana podzespołów

Witam chciałbym wymienić podzespoły na lepsze ponieważ spędzam dużo czasu przy grach tych wymagających.Od czego powinienem zacząć w moim komputerze?Co powinienem dodać,zmienić?Chciałbym żeby to było lepsze od obecnych podzespołów jednak w niezbyt wysokiej cenie wiadomo karta graficzna nie za 3000 hah.2020%2022_31_53

Od określenia budżetu.

Nie mam określonego jednak chce jak najtańszym/najbardziej opłacalnym kosztem

Platforma nie jest najnowsza, możesz wymienić procesor na i7 tej samej generacji oraz wymienić kartę graficzną.

Może tak Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4G + AMD Ryzen 5 2600x - AMD Ryzen 2700x Płyta główna Asus ROG Strix B450 Gaming ITX - radiatory na wszystkich tranzystorach. Zasilacz Nie wiem jaki ale z 600-700w bo RX580 to wiesz a ze sceny intel nie mam pojęcia

do tego zestawu co ci poleciłem to 2x8GB 3000mhz-3200mhz CL16 jak byś znalazł to też by fajnie było

ITX mówisz…

no jak zmieści sie w obudowie to czemu nie?

A temu, że po pierwsze płyta nie należy do najtańszych, po drugie ma tylko dwa banki pamięci, po trzecie jest przeznaczona do specyficznych zastosowań.

jak ma kaske chłop niech to weznie :wink: Gigabyte B550 Aorus Elite

Średnio ma kaskę, bo nawet budżetu nie potrafi określić.

MSI B450 Tomahawk MAX to już coś tańszego

no chyba że chłop licze na płyte do 300zł to ab350m pro4 a jak chce grac w nowe tytuly to tez nie polecam a320m bo taka plytka na nowe tytule ble

Sam posiadam asus prime a320m-a ma 4 banki pamięci ale ja to am w kompie do zadań domowcyh internetu cska na low ustawieniach i to mi starcza

Sprzedać wszystko i Ryzen. Głupi 3100 wyjdzie pewnie taniej niz I7, do tego dodać pewnie 1660 by trzeba i koniecznie ram w dualu, nie tak jak masz obecnie 1 kość.

Wątpię by sprzedaż wszystkiego i zakup nowej platformy to była rzecz łatwa do ogarnięcia. Poza tym ciężko dzisiaj się sprzedaje używki gdy za niewielką kasę masz sprzęt prosto ze sklepu.

Najekonomiczniej chyba wyjdzie zakup nowego GPU. W obecnej chwili z nówek dobrym dealem jest 1650 Super w kwocie ok 800 zł. Ramu tez wypadałoby dołożyć do 16GB i dla Dual Channel.

Nowa platforma o większej wydajności to przynajmniej 2000 zł jak część bebechów zostawimy ze starego komputera, przy czym wymagana by była wymiana pamięci RAM na coś szybszego.