Zmiana pokrycia dachowego, dodatkowe wymagania SP

Witam wszystkich,

problem wygląda następująco:

tydzień temu złożyłem wykonanie robót budowlanych. Chodzi o zmianę pokrycia dachowego z blachy gładkiej na trapezową. Wszystko zostało niby to dobrze wypełnione, razem z tym dołączyłem oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, wypis z ewidencji gruntów, mapę ewidencyjną i mapę zasadniczą, na jednej, na tej, gdzie jest widoczna jedynie moja działka, zaznaczyłem kolorem gdzie położony jest budynek.

I dziś przyszło pismo ze Starostwa powiatowego i tu cytuję co przyszło:

"… postanawiam nałożyć obowiązek uzupełnienia dot: wymiany pokrycia dachowego z blachy gładkiej na trapezową bez zmiany gabarytów i bez zmiany obciążenia na działce nr xx w miejscowości xx o:

1. podanie we wniosku adresu zamieszkania [ZROZUMIAŁE].

2. oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane wypełnione zgodnie z Rozporządzeniem MI z dnia 23 czerwca 2003r. w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i decyzji o pozwoleniu na budowę (Dz. U. Nr 120 poz 1127 z późniejszymi zmianami)

3. dokładny opis i sposób wykonania zgłoszonych robót podpisany przez zgłaszającego

4. szkice /elewacje/ budynku z dokładnym zaznaczeniem zgłoszonych robót podpisane przez zgłaszającego…"

I teraz: punkt 1. OK. punkt 2… nigdzie nie mogę znaleźć takiego wzoru, jedyne co mi wpada w ręce i jest najnowsze to to oświadczenie:

• ''po zapoznaniu się z art.32. ust. 3 pkt.2 ustawy z 7 lipca 94 roku Prawo Budowlane (Dz.U. z 2006 roku nr 156 poz 1118z późniejszymi zmianami),

• “po zapoznaniu się z art. 32 ust 4 pkt ustawy z 7 lipca Prawo budowlane (Dz.U. z 2003 roku nr 207 poz 2016 z późn. zmianami),”

• po zapoznaniu się z art. 32 i 33 z 7 lipca Prawo budowlane (Dz.U. z 2000 roku nr 106 poz 2016 z późn. zmianami)"

Wiem, że dosyć namieszałem z tymi numerkami, dlatego czy mógłby ktoś pokazać wzór, który mam wypełnić i zanieść? Bo już się w tym gubię.

Co do punktu 3.: Jak ma wyglądać taki opis? W zasadzie nie ma co opisywać, ale doradźcie, proszę.

4.: Czy to ma być ogólny, ‘bazgrolony’ szkic, czy profesjonalny projekt?

Doradźcie co i jak, bo jutro jadę to załatwić i chcę oszczędzić nerwów i czasu.

Temat podałem też na forum prawnym, ale może i tu trafi się ktoś, kto się na tym zna, a mi bardzo zależy na czasie.

Dziękuję pięknie.

Kiedyś musiałem robić też takie dziwne opisy i projekty ale w inny sprawie jednak wydaje mi się, że chodzi tutaj o: jaki fragment dachu będzie wymieniany, jaką ma powierzchnię w m2, kąt nachylenia dachu, grubość, materiał, opis trapezu blachy, ile będzie wystawać poza mury, odprowadzenie wody itd. Szkic pewnie tego dachu będziesz musiał zrobić w dwóch rzutach.

Najlepiej jakbyś podszedł do informacji i wszystkiego się dowiesz.

Nikt mi tego szkicu nie chce zrobić, a sam nie mam pojęcia jak to narysować. Dwóch gości mi wprost powiedziało, że nie opłaca im się za te 200 złotych przyjeżdżać, bo to 30 km, no po prostu się nie opłaca. Termin mam do 6 czerwca i jestem na lodzie.

Posiadasz rysunek oryginalny dachu, domu? Na tym rysunku chyba trzeba podać kąt pochylenia dachu, rozmiar i jeszcze kilka informacji ale to się jutro dowiesz jak zapytasz? A nie musi ci to aby ktoś “odebrać”??

Co ktoś mi musi odebrać? żadnego rysunku nie posiadam, jutro idę popytać w Starostwie, mam nadzieję, że facet, który grzeje fotel za biurkiem będzie w miarę ludzki i podpowie jak to najlepiej i najprościej zrobić.

Btw., do czego doszło, że nie można zmienić cieknącej blachy NA WŁASNYM DOMU! i wymienić dwóch krokwi, które są zbutwiałe. Tyle zachodu, że wszystkich remontów się odechciewa.

niestety ale takie mamy prawo, tak samo absurdem jest to że musimy mieć pozwolenie żeby wyciąć drzewo ze swojej działki które ma powyżej 10 lat :?

Sprawa rozwiązana.

Opis to krok po kroku, jak dla debila, że blacha zostanie ściągnięta, ułożona w wyodrębnionym miejscu, na konstrukcje zostanie nałożona folia i nowa blacha trapezowa.

Szkic… DOSŁOWNIE, prostokąt, trójkąt i strzałka na trójkąt, podpisana ‘pokrycie dachowe do wymiany’.

I wszystko już jest w porządku.

:expressionless: