Zmiana położenia folderu temp

Cześć, mam dysk 160 GB, a na partycji C tylko 10 GB, więc przy samo rozpakowaniu się różnych programów np. biblioteki Qt, ładuje mi się wszystko tymczasowo do tempa, a ja nie mam aż tyle miejsca na partycji, aby się całość tam zmieściła, więc chciałbym to zmienić, aby domyślnie rozpakowywało sie gdzie indziej. Próbowałem to zmieniać w zmiennych środowiskowych, ale to chyba jednak nie tam. Gdzie mam to zmienić i czy da się to w ogóle zrobić? System oczywiście XP.

Właściwości Mój komputer -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe.

Zmień wartości zmiennych TMP i TEMP. Tylko dla siebie (użytkownika na jakiego jesteś zalogowany) - górna sekcja, i/lub dla całego systemu - dolna sekcja.

P.S. jeżeli w systemie jest więcej kont, zmianę zmiennych użytkownika trzeba przeprowadzić dla każdego z nich.

P.S. 2. Po tym wszystkim sprawdzaj sukcesywnie działanie i ustawienia używanych programów. Rzadko bo rzadko ale zdarza się jakiś niepełnosprytny programista, który ustawia w programie folder tymczasowy “na sztywno”, na np. C:\Temp

Bywa też, że p o prostu użytkownik sobie to tak ustawił.

Oczywiście mowa o programach, które mają taką opcje.

Dzięki teraz działa, wcześniej zmieniłem tylko dla całego systemu, pól do zmiany dla uzytkownika już nie zauwazyłem i może dlatego mi nie działało.