Zmiana polskich znaków ŁĄŻŹĆ na łacińskie LAZZC

(system) #1

Wgrałem do Windowsa nowy visual styl, niestety czcionki w nim zawarte nie zawierają polskich ogonków, przez co wszedzie w systemie zamiast ążęół widać puste miejsca. Czcionki są w bitmapie wiec edytować ich się nie da.

Wiec czy istnieje możliwość tak ustawienia aby system wyświetlał zamiast polskich, ich odpowiedniki miedzynarodowe ? Albo czy jest jakis inny sposob ?

(Grzegorz Ch) #2

nie słyszałem o możliwości takiej zmiany napisów systemowych.

(Edlib) #3

nawet jeśli czcionki są w bitmapach( nie spotkałem się z takim rozwiązaniem!, czcionki zazwyczaj są w oddzielnym pliku albo folderze!),

to pliki stylów z reguły zawierają tzw. textfile(czyli zwykłe pliki tekstowe .ini), które mówią systemowi, jakich czcionek powinien używać w określonych bitmapach - możesz podejrzeć takie textfile np. programem res edit i ewentualnie zmienić nazwy czcionek na zwykłe systemowe

program można ściągnąć stąd

http://www.tgtsoft.com/download.php?show=ResEdit

jeszcze inna możliwość to zmiana albo dorobienie pliku .theme do stylu;

pliki theme to zwykłe pliki tekstowe zawierające konfigurację kompozycji,

często zawierają też wpis, jakich czcionek system ma używać w danym stylu, podejrzyj w notatniku pliki themes, zobacz jak są zbudowane, a

potem możesz łatwo dorobić swój i zapisać go jako .theme - w zakladce

kompozycja rozwiń kompozycja, na dole jest przegladaj, wskaż swój plik i zapisz jako.. oczywiście theme musi mieć dokładnie taką samą nazwę jak styl, a żeby styl figurował w zakładce wyglad folder w themes musi mieć

dokładnie taką samą nazwę jak plik .msstyles