Zmiana POP na IMAP - czy da sie osiągnąc to w taki sposób

Witajcie. Posiadam pocztę na o2. Nie chodzi tutaj o sam fakt, ze to o2, czy inny dostawca. Założona kilka, może nawet kilkanaście lat temu zanim jeszcze nie było wszystko smart xD. Od tamtej pory podpięta pod TB za pomocą protokołu POP. Teraz wszystko jest smart i chciałbym to przerobić w taki sposób, bym mógł z niej korzystać także na mobilnym urządzeniu przez jakiś tam programik. Wpadłem na pomysł, żeby to przerobić na IMAP w TB i dodać sobie skrzynkę w aplikacji. To chyba jedynie rozwiązanie, by osiągnąć synchronizację, zgadza się? Czy można to zrobić w inny sposób?

 

Napisze może co chciałbym osiągnąć, lub wątpliwości jeśli nie wiem jak to działa. Nie chcę teraz się “bawić” i namieszać na serwerze, a może ktoś z Was używa TB po IMAPIE i może mi pomóc,

 

  1. Obecnie mam Wysłane w wysłanych i to jest z tego co kojarzę lokalnie. Da się to “przetransferować” na serwer? Jak zrobię nowe konto IMAP i przeniosę tam wiadomości z folderu Wysłane to to zadziała tak jak myślę, że TB prześle te wiadomości na serwer?

  2. Jak zadziała opcja “Archiwizuj” w przypadku IMAP? To stworzy folder na serwerze i tam wrzuci mi maile do tego katalogu przenosząc je z folderu Odebrane na serwerze? Obecnie staram się utrzymac cos na wzór Inbox Zero i całość fajnie kataloguje mi się w Archiwum, lecz jest to lokalnie.

  3. Do czego właściwie służą lokalne foldery? :wink:

  4. Czy da się “zapisywać” jakby kopię tych wszystkich maili rowniez lokalnie? Na wypadek, gdyby poczta padła żebym miał dostęp offline do tego archiwum i wiadomości odebranych czy wysłanych? Jest taka możliwość przy IMAP czy tylko POP pobiera całość na dysk?

  5. Czy wystarczy stworzyć konto IMAP i po sprawie, czy muszę zmieniać konfiguracje zapisu katalogów maili wysłanych, archiwum itp. w ustawieniach?

Dzięki za pomoc i wyjaśnienia.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Prześle. 

 

 

Stworzy folder /archive a pod nim rok, lub jeśli wskażesz również miesiąc.

 

 

Da się. Po prostu ustawiasz w TB, że dany folder ma być offline wtedy będzie pobierać całe wiadomości zamiast nagłówków.

 

 

nic nie musisz, wszystko zrobi się automatycznie. 

Piotrek2255, dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

Pytam również w oparciu o ten artykuł: https://support.mozilla.org/pl/kb/synchronizacja-imap

 

Czyli jak rozumiem wystarczy, ze po założeniu konta wejdę w Narzędzia > Konfiguracja kont… > Synchronizacja zaznaczę opcję przechowywania wiadomości dla tego konta lokalnie i po otworzeniu ustawień zaawansowanych zaznaczę te foldery, których kopię chce mieć lokalnie offline na dysku, zgadza się? Jak rozumiem, jak usunę ten sam mail powiedzmy z telefonu czy z webpanelu to mimo tego, ze jest zsynchronizowany również się usunie, czy zostanie na dysku? Cz, aby e folderu były offline muszę wybrać opcję Plik > Pracuj offline, czy to się automatycznie pobiera tak jak w przypadku POP, tylko z tą różnicą, że nie wszystko (wiadomo, że nie synchronizuje Niechcianych )

 

Patrząc na kopiowanie wysłanych to jak prześlę w ten sam sposób Archiwum z POP do serwera to operacja również powinna się udać. Trochę mnie z tym czeka walki, ale sądzę, że warto to zrobić. Przynajmniej mam taką nadzieję :wink:

 

Dzięki za pomoc.

 

Dokładnie. 

 

Dokładnie tak.

 

Wszystko się automatycznie pobiera tak jak byś korzystał z POP, tylko z tą różnicą, że pobiera się całe foldery, a POP wrzuca wszystko do jednego worka.

Dzięki jeszcze raz. Wybacz, ze tak pytam, lecz nie chce niczego pousuwać przypadkowo i wolę się teoretycznie przygotować, gdyż pocztę mam ładnych kilkanaście lat i trochę tam tego jest. Swoja droga do czego służą Foldery lokalne? Znalazłem taki ciekawy poradnik: https://www.uci.umk.pl/index.php/Thunderbird_-_Archiwizacja_do_lokalnego_folderu

 

Czy to nie pełni identycznej roli jak zgranie na dysk do “folderu lokalnego”, który w rzeczywistości przechowuje pliki MBOX całych maili z IMAPa (pobranie nagłówków + treść + załączniki) i zapisania na dysku. I teoretycznie powiedzmy przeniosę z katalogu Archive/2012 maile do katalogu Archiwum/2012 w “Lokalnych folderach” to TB pobierze całe maile z serwera łącznie z załącznikami, zapisze na dysku i usunie z serwera (z racji tego, że są przenoszone, nie kopiowane)? I w ten sposób uzyskam jakby archiwum lokalne 2012r., lecz bez dostępu do tych maili przez telefon/webpanel itp. , gdyż zostały zapisane na dysku, w folderze profilowym TB(prawie identycznie jak na zasadzie POP)? Dobrze kombinuję?