Zmiana portu 25 na 587, outlook express, neostrada - problem

Witajcie!

Mam problem ze zmianą portu poczty wychodzącej z 25 na 587. Robię wszystko ze wskazówkami ze strony TP, ale po zmianie i zapisaniu ustawień, gdy ponownie włączę Outlook Express mam przywrócone ustawienie portu na “25”. Próbowałem znaleźć odpowiedź na necie, ale nie znalazłem :frowning:

System: Windows Xp

Poczta: Outlook Express 6

Internet od: Neostrady

Będę wdzięczny za pomoc :smiley:

Narzędzia - Konta - Właściwości - Zaawansowane

zmień port SMTP na 587

Chyba się nie zrozumieliśmy; wiem jak zmienić ustawienia. Kłopot w tym, że po ponownym włączeniu Outlook’a port jest znowu ustawiony na ‘25’ :!:

No to masz Outlook’a, czy Outlook Express? Bo to nie to samo.

porty 587, 993 to porty połączeń szyfrowanych. Zmień w ustawieniach tak, by były ustawione połączenia szyfrowane.

Z resztą nie wiem jak to jest w Produktach Microsoftu, bo z nich nie korzystam. Do outlook express’a nie mogę się przekonać, a Outlook ma kilka rzeczy, które mnie bardzo irytują i których nie potrafię ustawić (np pobieranie wiadomości z protokołu IMAP na dysk twardy, przechodzenie po uruchomieniu do folderu “Odebrane” konta IMAP i jeszcze jest tego sporo).

Mam Outlook’a Express 6

Powiem tak, ustawienia nie chcą się zapisać. Co mam zrobić, bo nie chce mi się za każdym razem od nowa ich wprowadzać :evil:

Witam.

Należy kliknąć ikonę Neostrady i wejść w "Konfiguracja " , otworzyć zakładkę “PREFERENCJE” i odhaczyć “Połącz się podczas uruchamiania przglądarki” a następnie wejść w “Parametry zaawansowane” i odhaczyć

“Automatyczna konfiguracja poczty” dopiero wtedy będzie działać wprowadzona wcześniej zmiana portu SMTP z 25 na 587.