Zmiana portu COM2/4 na COM1 dla usb i Centali Alarmowej

Witam, mam następujący problem muszę podłączyć się do centrali alarmującej w domu w której przestawia się parametry alarmu za pomocą specjalnego programu. Centrale z komputerem łączyłem do tej pory kablem USB ale z komputerem stacjonarnym w którym mam 4 wyjścia USB, a kupiłem sobie laptopa żeby nie odkręcać jej ze ściany i nie nosić do PC, ale tutaj napotkałem problem bo Centrala Alarmowa łączy się za pomocą COM1, a ja w laptopie mam COM2 i COM4. Chciałbym abyście mi poradzili jak zmienić w laptopie chociaż jeden COM(2/4) na COM1, lub może jest jakiś program który to umożliwi.

W oprogramowaniu centrali powinna być taka możliwość bynajmniej rozwiązania Satela to mają :slight_smile:

Można też to zmienić w managerze urządzeń poprzez wybranie danego portu > prawy myszki > właściwości > zakładka odpowiadająca ustawieniom portu i tam będzie guzik zaawansowane i tam można przypisać dowolny numer portu jeżeli nie jest używany :slight_smile:

Sorry, że tak może nie dokładnie, ale późno jest i nie chce mi się szukać mojego COM-a po nocach :slight_smile:

Okejtylko że ja mam windows 7 i tam teraz niema tej opcji zaawansowane.

http://i43.tinypic.com/15q6a8o.jpg - takiego czegoś nie masz ? :slight_smile:

Nie nie mam tego.