Zmiana prędkości i problem z osiągami

Witam. Zwiększyłem sobie dzisiaj prędkość internetu w UPC z 10mb na 30 mb i mam taki problem. Konsultantka powiedziała mi, że po rozmowie należy odczekać parę godzi a później zresetować modem, aby sprawdzić czy już jest nowa prędkość. Tak zrobiłem i jest prędkość pobierania 30mb a wysyłania jakoś 1,7mb (miało być 2 ). Mój problem polega na tym, że podczas wysyłania plików na rapidshare przez program rapiduploader uzyskuje tylko połowe z tego co miałem mieć w nowej ofercie i co pokazuje strona czyli około 100kb/s ( tyle ile miałem przedtem w ofercie 10mb). Resetował modem,router, PC, sprawdzałem samo połączenie modemu z komputerem bez routera i dalej nic. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

1/ Co jest “dokładnie” napisane w ofecie (upload/download)

2/ czy w tym samym czasie coś pobierasz z internetu?

3/ co się stanie, jak rozpoczniesz jednocześnie upload dwóch plików?

Parametry UPC ultra to

Prędkość pobierania danych: 30 Mb/s

Prędkość wysyłania danych: 2 Mb/s

Parametry usługi:

Prędkość pobierania danych: do 30720 kb/s (30 Mb/s)

Prędkość wysyłania danych: do 2048 kb/s

Naucz się czytać umowy!!

Usługodawca pisze DO 30Mb/s co oznacza że możesz mieć max upload jak i download ale równie dobrze możesz mieć 10kbps przy przeciążeniu sieci.

Czyli wszystko w porządku.

nie jest wszystko w porządku…moze jest napisane DO ale troche dziwne, ze zawsze wszstko bylo na maxa na rapidzie i nie tylko. To jak wyjaśnić to, ze na rapidzie gdzie na 100% można osiągnąć prędkość 2mb przy wysyłaniu nie uzyskuje jej a na o2.pl przy wysylaniu załączniku leci full…

@

ustawiłem tak jak radziliście - wysylanie 2 plików na raz i o dziwo leci full…tak wiec teraz bede tak testował chodź nie ukrywam, ze dziwne czemu nie wysyła na 1 pliku full bo byłoby wygodniej. Dzięki za radę.

To nie dziwne, to najprostsze kolejkowanie, priorytetowanie itd.:

  • wygląda na to, że SMTP (poczta wychodząca) ma wysoki priorytet na routerze dostawcy,

  • wysyłanie danych po http ustawione jest tak, aby do jakiejś wartości maksymalnej szło, jednak nie ma sprawdzania, czy są dwie jednoczesne sesje, lub po prostu kolejne sesje przydzielają Ci więcej pasma.

p.s. odpowiadając na kolejne pytanie - tak, jest to ok i dostawca Cię nie oszukał.