Zmiana prędkości internetu a wymiana antenki

Witam. Mam takie dziwaczne pytanie, kto pyta nie błądzi przecież. Więc tak na początku lutego dostawca internetu Hyperion Wschód zwiększył mi prędkość internetu z 1 mb/s na 2 mb/s. Internet od tego czasu zaczął szaleć, raz był na kilka sekund znikał i tak w kółko, myślę że to wina z ich strony. Wracając do pytania czy posiadając antenę Edimax Wireless HI-Gain USB Adapter 802.11g Turbo mode http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGQZy0WcAKmWRl2c-IOMtWobWL1NOt0KN_lZDLgvV5HubZSsXgZu-jU2Fw info: http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=8&pl1_id=1&pl2_id=44 Potrzeba jest wymiana jej na mocniejszą? Czy jeśli by była mocniejsza lub lepsza to internet by inaczej działał, czy to nie ma znaczenia.

p.s

Ja się na tym nie znam, jeśli są jakieś tematy o takim wątku to proszę o podanie linku.

Pozdrawiam :slight_smile:

W przypadku zmiany prędkości z 1 Mb/s na 2 Mb/s anteny nie musisz zmieniać. Zmiana na antenę z większym tzw. zyskiem energetycznym daje pewniejsze (nie zrywane) połączenie na dużą odległość, w różnych warunkach atmosferycznych i przy istnieniu różnych przeszkód (ściany itp.). Z tego punktu widzenia Twoja aktualna antenka jest faktycznie dość słaba i zrywanie połączenia z internetem może mieć miejsce, jeśli urządzenie “nadawcze” (rozsyłające internet) jest odległe od tej antenki.

Fajnie mi to wytłumaczyłeś =D> Dzięki. Jeśli ktoś posiada jeszcze jakieś nowości i inne mądrości są mile widziane :smiley:

volcanoo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038