Zmiana priorytetów programów

Jak można zmienić priorytet uruchomiania się np. Total Commandera?

Nie chodzi mi o menadżer zadań -> i procesy i tam sie zmienia priorytet. Tylko ze jak wyłączę program to po ponownym uruchomieniu go znowu priorytet wracana normalny :frowning: Wie ktoś może jak to zrobić ?? Z góry dziękuje za pomoc.

Uruchamiaj program(y) z pliku wsadowego za pośrednictwem polecenia start. na przykład:

start /High X:\sciezka\totalcmd.exe

Dziękuje za chęci pomocy ale niestety nie działa :frowning:

Musi działać :slight_smile:

Spróbuj podać wszystkie parametry polecenia, przykładowo:

start "Tytuł_okna" /D"F:\Programy\Total Commander" /HIGH "F:\Programy\Total Commander\TOTALCMD.EXE"

więcej informacji -> start /?

Próbowałem i nic cały czas wyskakuje komunikat " Określona w polu Obiekt docelowy nazwa “start” jest nie prawidłowa. Upewnij się czy nazwa i ścieżka pliku są poprawne.".

START -> URUCHOM -> CMD i w czarnym oknie wpisz to co Ci przykazano… jak ustalisz odpowiednią linie poleceń (działającą jak trzeba)…

Esh… kombinuj, będe w domu to napisze jak z tego zrobić skrót (na upartego możesz wkleić to w plik .BAT)

Za głupi jestem :frowning: nic mi nie wychodzi robie dokładnie jak mówisz i wałek :frowning:

Złączono Posta : 15.11.2007 (Czw) 15:28

Działa :slight_smile: ale jak teraz zrobić żeby klikając na ikonkę na pulpicie program uruchamiał sie z takim priorytetem jak mu ustawie a nie przez wiersz poleceń ??

To co Ci działa (załóżmy, że był to taki sam teks jak ten podany przeze mnie w ramce, w drugiej wiadomości) wklej do Notatnika i zapisz jako “TC_wysoki_priorytet.cmd”

Te cudzysłowy są celowe, bo systemowy Notatnik może przypadkiem dodać swoje rozszerzenie .txt i miałbyś nie działający plik TC_wysoki_priorytet.cmd.txt

Uruchamianie (np. Total Commandera) z wysokim priorytetem to teraz albo podwójne kliknięcie tego pliku albo na przykład jakiegoś skrótu do niego.

Dziękuje bardzo, za cierpliwość i wytłumaczenie. Wszystko działa tak jak powinno :slight_smile: Jeszcze raz dziękuje!