Zmiana procesora Dell Studio 1558 - z i3 na i7

Szanowni forumowicze,

to jest mój pierwszy post na tym forum i chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

A teraz przechodząc do sedna problemu:

chciałbym zmienić mój procesor Intel i3-330M na Intel i7-620M. Pytanie:

  1. czy jest to możliwe?

  2. co z grafiką, jeśli mam kartę Ati HD4570 (niezintegrowaną) - co będzie odpowiedzialne za grafikę: procesor czy karta, i czy nie będzie jakiegoś konfliktu na tej linii?

Z góry dziękuję za pomoc w tej sprawie.

Możliwość napewno istnieje ,kwestia nr 2 gdzie taki zakupisz procesor :slight_smile: ? Ebay na pewno ,musisz szukać dystrybutorów podzespołów do laptopów .

Możliwość istnieje, ale skąd możesz wiedzieć jaki ma socket? Też będzie jakieś zróżnicowanie jak na zwykłych PC.

Jak dla mnie to nieopłacalny zabieg. Bo może i zamontuje, ale w działaniu może być gorzej.

na pewno będzie wydajniej oczywiście ,nie łudźmy się większość laptopów z danej serii działa na tej samej płycie ,kwestia jak najbardziej jest zmiany samego procesora .Dell bywa bardzo nieprzyjazny dla tych co się dobierają do sprzętu i najczęściej kończy się to rozebraniem na części pierwsze takiego laptopa.(a nie jest to takie proste)

Znalazłem taki procesor w Polsce (nawet nie drogo).

Socket dla obu jest ten sam: Socket G1 (rPGA988A) -> sprawdziłem dzisiaj w google

Dla mnie nie ma żadnego problemu z rozbieraniem sprzętu.

Co należy zrobić przed, a co po wymianie procesora: update biosu, sterowników, wymiana systemu?

zalecam pobrać sobie service manual do twojego laptopa ,wiem że choć ludzie niektórzy myślą że znają się na rozbieraniu to warto się czymś podeprzeć .Zobaczyć warto niż potem płacić (zmiana procesora kończy się oczywiście brakiem jakiejkolwiek gwarancji ).Update biosu standardowo lecz przed zmianą .Zmiana systemu nie koniecznie ,w końcu nie zmieniasz rodziny procesorów w stylu Intel -> AMD .Sterowniki nie trzeba system sam zainstaluje .