Zmiana procesora laptop

Witam,

mam problem ponieważ chcę zmienić procesor w moim laptopie. Obecnie posiadam procesor AMD Sempron 3400+ który działa na złączu socket: AM2 chcę zmienić go na dwu rdzeniowy procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ procesor ten działa na tym samym typie złącza.

I mam pytanie, czy procesor będzie działał tak jak trzeba czy będą jakieś problemy? Czy oprócz identycznego typu złącza od czegoś jeszcze zależy poprawne działanie procesora?

Jeszcze wersja BIOS-u płyty głównej, sprawdź czy obsłuży nowy procesor.

Warto też wiedzieć czy system wentylacji będzie wystarczająco wydajny - może być kiepsko …

To są oznaczenia desktopowych proców, AMD laptopowych nie kupi się w sklepie są sprzedawane tyko dla producentów laptopów także tego proca nie włożysz.

Poszukaj jakiegoś turiona x2 :stuck_out_tongue:

Na allegro pełno tego :stuck_out_tongue:

Oczywiście żeby chłodzenie wyrobiło szukaj wersji ml gdyż te mają mniejsze tpd :smiley:

Turion jest na złączu S1 a ja mam prawdopodobnie AM2, przynajmniej tak mi się wydaje bo w necie znalazłem że mój procesor pracuje na złączu AM2

Dodam że mam laptopa benq p51e może mam inny socket a sam nie wiem.

danych laptopa wynika, że masz złącze S1 :

http://cokupic.pl/dane_techniczne_produ … 56e7568da#

a tu masz dane procesorów :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … 3w_Sempron

A jak zmienię procesor z architekturą 32 bit na 64 bit to będzie mi wszystko działało normalnie?

tak

Ten sempron obsługuje 64 bity (instrukcję AMD64), masz zamiar zmienić proca, a sprawdzałeś co w ogóle działa z tym laptopem, bo pomysł z X2 5000+ oznacza że wiele nie szukałeś. Ten model widziałem tylko z modelami Sempronów 3200+/3400+ i nazwę seri ma Sempron Series to X2 pewnie nie podejdzie, za słaba sekcja zasilania i chłodzenie, najwyżej napisz do wsparcia tech, ale mi to wygląda że 3400+ to max dla tego sprzętu.