Zmiana procesora na lepszy

Witam serdecznie,

aktualnie posiadam AMD Athlon II X2 245 ale myślę nad przejściem na AMD Phenom II X2 550 lub AMD Phenom II X2 555 Black Edition.

Czy zmiana procesora będzie odczuwalna w grach i ogólnym działaniu komputera?

Nie polecam, lepiej zrobisz jak dozbierasz kasę i kupisz Athlon x4 lub Phenom x4, różnić się będą w.w procesory to że mają pamięć L3 ale dalej to będzie dwu rdzeniowiec, a lepiej wyjdziesz na tym jak to będzie 4dzenie, nawet w postaci Athlon a nie w Phenoma, bo cena jest trochu duża między nimi. Sam widziałem testy że Athlon x3 445 3.1ghz miał więcej fpsów niż Phenom x2 BE @4GHZ(podkręcony), a tu trzeba patrzeć , że trzeba mieć lepsze chłodzenie i do tego więcej cianie prądu a ma wydajnośc praktycznie podobną co zwykły 3rdzeniowiec(sam mam tego athlona x3)

Więc przejście z x2 na x4 będzie dużo lepsze, nawet lepsze niż na takie co ja mam x3.

http://nvision.pl/Ile-rdzeni-procesora- … ils-3.html

Zobacz sobie że duża różnicę robią 4rdzenie, nawet 4rdzeniowiec Athlonx4 630 będzie lepszy od Phenoma x2 955 BE co z tego że łatwo podkręcisz jak 2 rdzenie będą ograniczać go, mamy już tyle aplikacji i gier że w 2rdzenie nie opłaca się inwestować. Różnica przejścia z twojego procka na tamte dwa jest znikoma, jakieś max 5% obstawiam a zakupienie x4 da dużo większego kopa.

Przecież mogę sobie odblokować dwa dodatkowe rdzenie :slight_smile:

Na odblokowywanie się za bardzo nie napalaj, bo do końca nie wiadomo, czy się uda. Athlon x4 wydaje się rozsądną propozycją, jeżeli zależy Ci na nie dużych kosztach.

Odblokowanie nie zawsze się udaje, bo rdzenie bywają uszkodzone. Masz płytę główną, która na to pozwala?

Lepiej już wziąć Athlona X4 i mieć szansę na odblokowanie L3 Cache.

Płyta posiada funkcję wymaganą do odblokowania tych rdzeni.

Chciałem jeszcze dodać że procesor będę odkupywał i u poprzedniego właściciela pracowały 4 rdzenie bez problemu.

To w takim razie warto wziąć Phenoma II X2.

Jak chcesz i masz pewność 100% to możesz brać, a ty nie podkreśliłeś tego w swoim zapytaniu, czego ja nie brałem pod uwagę.

Okazuje się że nie będę mógł odblokować tych rdzeni, ponieważ moja płyta na to nie pozwala.

Więc co proponujecie? :slight_smile:

Kupienie Phenom II X4 lub pozbycie się badziewnego AMD i nabycie Intela i5 lub i3

No w moim przypadku jest możliwość wymiany tylko na procesor AMD :slight_smile: