Zmiana procesora na wydajniejszy

mam pytanie posiadam płytę główną k7vt4a pro i procesor amd athlon xp 1.10ghz chciałbym założyć większy tak do 2ghz jaki byscie polecili procesor

Max jakiego procka włożysz na tą płytęto Athlon XP 3200+ który ma taktowanie 2400Mhz Na allegro niestety nie znalazłem tego proca, ale powiem szczerze że sądząc po cenie 2400+ który kosztuje 89zł na allegro to kupno 3200+ jest po prostu nie opłacalne na tą platformę. Już lepiej do zbierać i kupić coś na AM2.

IrasDeeJay a czy taki procesor jak amd athlon 64 3200+ box am2 będzie dobry

Po pierwsze to przestaw w BIOSie szynę na 133 (tak jak ma być). To da Ci 1466MHz

Nie, bo to całkowicie inna platforma. Twoja obecna to Socket A/462 (taka jak moja ^^)

Nie 2400MHz, a 2200MHz

ja znalazłem:

http://www.allegro.pl/item418087780_amd … wy_gw.html

święta racja

albo LGA775

a jakbym założył procesor 2ghz i ramu 1gb czy dałoby ze komp byłby szybszy i wydajniejszy

Na pewno (skok wydajności w zależności od tego ile masz teraz RAMu)

czyli do tej płyty mojej mogę kupić procesora athlon xp 3200+ Socket A/462 do tego gniazda

Tak. Choć to się w ogóle nie opłaca.

Opłaca się, jeśli dostanie go za max 30zł :stuck_out_tongue:

jeśli nie opłaca sie nowego procesora zainstalować to jak płytę główna i do niej procesora nawet 2,2ghz i czy potrzebne by było dodatkowe chłodzenie

A ile masz kasy?

narazie 500zl

GA-P31-DS3L

E2180

Patriot LLK 2x1GB

I do tego jakaś tania grafa za resztę pieniędzy.

mam możliwość kupna amd sempron 2800+ za 50zl

Żeby to się chociaż opłacało…

Ten sempron jest dokładnie tyle wart.

bylem w sklepie to policzyli ga-p31-ds-3l - 187zl e2180-228 patriot llk 2x1gb-138 i tak z ciekawosci zapytalem o amd athlon powiedzieli ze na sklepie nie maja i nie warto inwestowac w ta plyte k7vt4a pro

No bo taka prawda.

PS. Coś drogo liczą ci ten procesor… Za tyle to już E2200 można dostać!

a jaka karte graficzna wziac

Nie wal posta pod postem bo cie zbanują zaraz!

Ile kasy na grafikę?

130zl na grafike