Zmiana Procesora w LAPTOPIE ASUS

Witam mam laptopa 1 rocznego ASUS A6K Procesor Sempron 3000+,ram 1.5gb,karta graficzna Gforce 6200go 256mb. mam pytanie odnośnie wymiany w nim procesora.Jeżeli procesor mam wyjmowalny to jaki bedzie pasował lepszy szybszy procesor na jego miejsce i co z chłodzeniem?czy wystarczy mi to co mam w lapku.

Zgóry dzięki za pomoc

Jesteś pewny, że w Twoim modelu jest możliwość zmiany procesora na inny. Zazwyczaj procesory są wlutowane w płytę główna (podobnie jak karta graficzna), a wymiana nie możliwa.

Do Twojego modelu ASUS oferuje takie modele procesorów:

  • AMD Turion 64 Mobile Technology ML-30/34/37/40

  • AMD Turion 64 Mobile Technology MT-30/34

  • Mobile AMD Sempron Processor 2600+/2800+/3000+/3100+

…więc w razie ew. możliwości zmiany, chyba miałbyś możliwość wymiany jedynie na (niewiele wydajniejszego) Semprona 3100+.

właściwie jest możliwy upgrade laptopa ale wiąże się z dość sporymi kosztami a mianowicie kosztem wymiany całej płyty głównej na taką z lepszymi parametrami. (czasami na allegro można kupić takie przedmioty np ze zbitą matrycą).

u mnie grafike moge wyjąć i procek też bo próbowałem.a ten turion bedzie mi działał lepiej i czy będzie pasował do tego modelu jak tak to zmianiam na Turiona.

W takim razie powinien pasować, któryś z Turionów pod socket 754, w którym jest właśnie Twój obecny procesor. Turiony powinny wydajniej pracować od Twojego Semprona (większa pamięć podręczna drugiego poziomu, wyższe taktowanie w modelach ML-37/40, mniejszy pobór prądu).

Np. dwa najmocniejsze modele z dostępnych serii ML oraz MT:

  • Turion 64 ML-40 2200 MHz, L2-Cache 1024 KB, HT 800 MHz, Mnożnik 11x, Napięcie rdzenia 1.35V, TDP 35 W, Socket 754 (rdzeń “Lancaster” 90nm)

  • Turion 64 MT-34 1800 MHz, L2-Cache 1024 KB, HT 800 MHz, Mnożnik 9x, Napięcie rdzenia 1.20V, TDP 25 W, Socket 754 (rdzeń “Lancaster” 90nm)

Lista prosesorów AMD Turion 64 - wiki

dziekuje za pomoc czekam juz na wyplate:) kupie tego turiona 2200ghz ale co z chlodzeniem wystarczy to co mam w laptopie?? a i natknąłem sie na procka do lapka z asusa AMD Turion 64 X2 mobile technology TL-56 / 1.8 GHz processor (mobile)

czy taki tez moge wsadzić?

czy x2 to oznacza ze sa 2 rdzenie??

tak oznacza to że są 2 rdzenie. Jeśli nei wiesz czy chłodzenie da rade to weź tego z TDP 25W, ale jednak ma sporo niższe taktowanie co by podważało sensowność wymiany procesora.