Zmiana procesora w laptopie i prosba o pomoc

Witam:)

Chciałbym prosić Was o pomoc.

Mianowicie chciałbym zmienić procesor w moim laptopie: ASUS k52-de

Link do specyfikacji sprzętu: http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ … ifications

Laptop ten posiada malutki procesor AMD v120 2.2 gHz w pojedynczym rdzeniu co sprawia, że większość nowych gier nie chce mi się nawet zainstalować.

Głównie chodzi mi o najtańszą możliwość wymiany na lepszy procesor już dwu rdzeniowy żeby takie gry jak Diablo 3, w które chcę grać i zakupiłem oryginał mogły śmigać nawet jeśli mają to być minimalne detale.

Jako, że nie mam zielonego pojęcia na temat sprzętu to zwracam się z prośbą jakie procesory (najlepiej z linkiem i ceną) mogę kupić by nie wydać fortuny a móc grać w Diablo 3.

Z góry dziękuję.

W laptopie się nie wymienia procesorów bo są razem z płytą główną zlutowane.

Poza tym laptop nie służy do gier

zgadzam się, laptopy nie są do gier, ale tu błąd, procesory nie są wlutowane zwykle, zależy od modelu, najczęściej nie są, co nie zmienia faktu że tego się nie wymienia, jeśli już to na niewiele lepszy, płyta główna może nie obsłużyć, a nawet jeśli to grzanie laptopa będzie większe, załóżmy że się da wymienić, to nowego procka raczej nie kupisz, ewentualnie używka o ile się da ją zdobyć na rynku wtórnym.

możesz szukać któregoś z tych procków:

AMD Phenom™ II Quad-Core P920 1.6GHZ/2M

AMD Phenom™ II Triple-Core N830, 2.1 GHz

AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core P520, 2.3 GHz

AMD Athlon™ II P320, 2.1 GHz

jak w specyfikacji jest napisane, powinien je obsłużyć bo takie były w innych modelach na tym chipsecie

Zgadzam się z kolegą wyżej. Lutowane sa procesory podobne do Atoma reszta siedzi normalnie w podstawkach. Sprawdź TDP procesorów podanych wyżej, nie może być większe od aktualnego bo chłodzenie nie wyrobi. Jeżeli działały na tym samych chipsecie to na 99% możesz być pewny, że podstawka się zgadza. Osobiście brałbym Turiona, bo była to chyba jedyna udana seria procesorów od AMD do laptopa.