Zmiana procesora w X53SD-SX699V

Witam. Mam pytanie czy opłaca się wymieniać procesor w wyżej wymienionym laptopie. Aktualnie jest i3-2350M. Myślałem nad I5-3360m lub 3340m. Takie tylko aktualnie są dostępne na portalu aukcyjnym. Wszystkie i7 (3520 m lub 3540m) uważam że już są dość drogie chyba, że wymiana na i7 bardziej będzie opłacalna wtedy to rozważę (bardzie mi chodzi stosunek jakości do ceny czy się opłaca). Wymieniony już został też dysk na ssd ADATA SU900 256GB i jest jak był dysk hdd 500GB. Bateria też jakiś czas temu była wymieniana na 10.8V 5200mAh firmy Whitenergy . Dodatkowo jest karta geforce 610m 2GB i myślę o dołożeniu 4 GB RAMu. Aktualnie jest 8 gb. Prawdopodobnie 2x4 gb i myślę na dokupieniu 8 GB. Proszę o poradę czy takie zabiegi mają sens. Komputer mi nie stwarza większych problemów w szczelności po wymianie dysku i zmiany na WIN10. Grać też nie potrzebuje. Głównie jakiś film lub konsumpcja YouTube i treści z internetu.

Wg mnie kompletnie bez sensu zmiana. Bez zmiany na i7 różnica nie do zauważenia skoro nie do gier:

Policz sumę obecnych i planowanych modernizacji.
Budżetowy set, kompletna skrzynka, na Athlonie za 1000 zł złożysz, bateryjni, RAM, procesory… to juz pewnie połowa tej kwoty…

Bateria mnie w tamtym roku kosztowała 150 zl. Opisany procesor i5 okolo 100-120 zł kosztuje. I7 to około 300-400zl. Ram około 150 zl. Dodam że stacjonarny komputer nie wchodzi w ogóle do rozważenia.

No to nie pakuj w niego i odkładaj, bo inwestycje będa tylko placebo dla Ciebie. :wink: Nic więcej nie wyciągniesz już…