Zmiana procesora z Intel Pentium 4(3GHz) na Intel Pentium D

Witajcie!

Posiadam komputer z procesorem 3GHz, 2Gb ram itd. i nie wiem, czy mogę zmienić procesor na słabszy - chcę sprawdzić Pentium’a D, który ma 2,8GHz. Jeżeli nie ma procesora lub jest zepsuty, taka kontrolka w komputerze zacznie się mrugać i “piszczeć”. Włożyłem więc procesor (2,8GHz) i podłączyłem do prądu komputer. Wszystko wydaje się być dobrze, bo nic nie “piszczy” ani kontrolka się nie świeci - więc obwód jest nie przerwany. Ale nie wiem, czy mogę odpalić na nim komputer bo jak będzie zły procesor to wszystko może się posypać I mam pytanie - Czy jak procesor będzie zły to coś się zepsuje w komputerze?

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Sprawdź na stronie producenta płyty głównej czy dany procesor jest obsługiwany.

Nawet jeśli włożysz procka który nie jest obsługiwany przez twoją płytę to po prostu komp się nie uruchomi i tyle :smiley:

Przecież napisałem, że to jest intel :slight_smile:

Ma taki sam slot, z tym, że ma mniej GHz :wink:

Intel ma różne podstawki dla różnych procesorów :stuck_out_tongue: Sprawdź na stronie producenta płyty czy ten wejdzie. No i tak de fakto, Pentium D jest szybszy od Pentium 4 :stuck_out_tongue:

No i co z tego, że to jest Intel skoro nic to nam nie dało? Poza tym rozmywam Twoje myśli na temat, że jeśli procesor ma mniej GHz to jest słabszy, nie jest to żadna reguła, tutaj należy porównywać konkretne procesory a nie szybkość.

Wiesz, Intel bardzo dużo mi mówi. To, że jest pod taki sam socket nie znaczy, że musi działać. Wejdź na stronę producenta PŁYTY GŁÓWNEJ, znajdź swój model i na liście obsługiwanych procków odszukaj tego Pentium’ a D.