Zmiana procesora

Witam, tak jak w temacie mam zamiar zmienić procesor (aktualnie posiadam 32 bitowego Pentium’a 4 3.4Ghz) na coś nowszego i szybszego. Płyta główna kupiona pod Intela (ASUS P5N32-SLI Premium), a teraz moje pytanie: Co według Was jest wydajniejsze i co warto nabyć Pentium D czy Core2Duo? Zastanawiam się w chwili obecnej nad Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX. Czy odczuje dużą różnicę po przesiadce sie na nowego procka (po instalacji 64-bitowego Windowsa zapewne tak :D) ? :slight_smile: Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie…

Zamieniaj a różnica będzie kolosalna !

No właśnie, tylko na jakiego procka…? Co sądzicie o mojej propozycji Intel Core2 Duo E6300 1.86Ghz? :slight_smile:

Pentium D to dwa połączone ze sobą pentium 4 które komunikują się ze sobą za pomocą szyny FSB co jest nie najlepszym rozwiazaniem :slight_smile: Core 2 Duo prezentuje sie inaczej stworzono mu wspólną pamięć cache L2 do której ma dostep rdzeń numer 1 oraz numer 2 :slight_smile: . Zaś w przypadku Pentium D aby rdzeń numer 1 mógł skorzystać z danych w pamięci cache procesora numer 2 konieczne było kopiowanie danych przez FSB. Pozdro FaFiK1987

Core 2 Duo. Z tego co pamiętam to z 64 bitami lepiej radzą sobie Athlony, nie polecam 64 bitowych, nie ma za dużo sterów i prog pod te systemy.

Tobi Tylko, ze mam płyte główną pod Intel’a, zreszta nie moge się przekonać do Athlon’ów.

Fafik1987 Mam pytanie, bo widze, że korzystasz z procesora nad którym się najmocniej zastanawiam. Czy jestes z niego zadowolony?

Zdecydowanie Core 2 Duo to są obecnie najwydajniejsze procki. Nad Pentiumem D nawet nie ma się co zastanawiać.

Jeśli go od razu podkręcisz to odczujesz różnicę. Jeśli zostawisz jak jest to zamiana bez sensu. Lepij przeczekać z pól roku i kupić jak już mocno ceny spadna C2D 2x 2,4 GHz. . Chyba ze umiesz sie bawic kręceniem , płyta i pamięci Ci na to pozwalają to kup mistrza podkręcania czyli CD2 model 4300 i od razu go na 3 GHz.

Poczytaj test i porównania wydajności proca w konkretnych zastosowania i obciążeniach konkretnymi aplikacjami. Ja bym nie wymieniał teraz , a jeszcze jak musisz wymienić płytę to już całkiem bez sensu się wydaje.

robin102

Płyty nie musi wymieniać ma ASUSa P5N32-SLI (LGA775) więc pod Core 2 Duo

robin102 Płytę zmieniłem w grudniu, specialnie po to, aby obsługiwała najnowsze procesory i posiadała złącze SLI, więc nie mam zamiaru jej zmieniac. Zresztą troche mnie kosztowała…

Maverick86 Ok, czyli juz wiem, ze wybierac tylko w Core2Duo :smiley:

Teraz jakie taktowanie? 1.8 a może 1.86?

taktowanie taktowaniem wybierz proca który ma najwiekszą pamieć podręczna L2 2x2 MB będzie najlepiej. To ma kolosalne znaczenie stąd CD2 4300 nie jest wcale taki mocarz.

to nie jest do końca prawdą. W F.E.A.R. wielkość cache ma duże znaczenie :smiley:

To dobra płyta. Realne FSB~480MHz czyli z e6300 da to ~3,3GHz a z e4300 jak procek pozwoli to i 4GHz przekroczysz.

Dziękuje Wam serdecznie za pomoc :wink: Już wszystko wiem :wink: