Zmiana procesora

Witam!

Na początek napisze mój konfig:

-pentium d 805 2.66ghz @ 3.1ghz

-gainward gts 250 512mb

-3 gb ram

-zasilacz OCZ StealthXStream 500W

-mobo gigabyte ga-945-gzm-s2

Chcę wymienić procesor na lepszy bo ten co mam to słaby na te czasy.Niemam dużo kasy i dlatego chce wymienic niedrogo.Myślałem na intel c2d e4400 lub e4500.Czy ta zmiana była by opłacalna?Czy GTA 4 poszło by?Wcześniej miałem geforce 8600gt 256mb ddr2(wiem porażka) i zasiłke feel 350w i gta na minimalnych sie cieło.Teraz niewiem bo niemam GTA ale pożycze i zobacze jak idzie.To jest jakaś nadzieja żeby gta po zmianie procka poszło na średnich w 1024x786?

Kolega ma E4400 podkręconego na 3,1 na BOX’owym chłodzeniu i GTA 4 chodziło mu płynnie na średnich przy 2GB RAMu i Radeonie 4850… :slight_smile:

Acha czyli można brać? za 150zł kila dni chyba używany. Opyla sie? To e4500.Acha bo ja mam szajską płyte no ale jak ten e4500 ma 2.2ghz to moze do 2.6ghz-2.8ghz by poszło O/C.To proszę jeszcze inne osoby o wypowiedzi bo chce miec pewność :slight_smile:

Dodane 04.05.2010 (Wt) 15:34

A i czy do mojej płyty będzie pasował? I jeszcze coś kiedyś słyszałem że są jakieś tam oznaczenia na procesorze albo seria czy coś takiego i cośtam chyba od tego zależy.Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?

E4400 warto brać dobrze się kręci,jeden z lepszych procesorów do OC swojego czasu. :slight_smile:

Acha.Myśle że gdybym wzioł tego procka to komp byłby szybszy.A zauważe jakąś różnice między obecnym procesorem a tym c2d?

Sprawdź jeszcze wersje biosu,być może trzeba będzie zrobić aktualizację.

Możliwe że po wymianie procesora będzie konieczne ponowne aktywowanie systemu.

Różnica będzie na pewno jakaś… ; ) Procesor będzie pasował ,bo jest na Socket 775…

Aktywowanie czyli co dokładnie? Już ide kupić tego procka.Jak będze go miał to napisze.

lepiej wziąć tego http://allegro.pl/item1018331729_intel_ … z_box.html

ma niższy proces technologiczny przz co mniej sie grzeje i lepiej podkręca, e4500 bez zmiany chłodzenia tak nie podkręcisz

Płyta go nie obsłuży w żadnej rev, innych w 45nm też nie obsłuży, e4500 na boxie na pewno będzie można podkręcić do 3-3,5, pod warunkiem że nie będzie trzeba mu ładować dużej ilości Voltów i wywali się szmelcowatą pastę intela na moim e5200 już po otwarciu pudełka na radiatorze była prawie sucha o konsystencji plasteliny leżącej na mrozie, od razu to zmyć kłaść MX2 lub AS5.

spr rev płyty i wer biosu, do tej płyty najlepiej brać coś co ma jak najwięcej Mhz na starcie (z rodziny core ofc), na budżetowych płytach zwykle są słabe wyniki w oc.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s2_66.html

faktycznie płyta nie obsługuje tego procka, miałem e4500 na płycie p5ql-e i chłodzeniu scythe ninja 2 i raczej sie słabo kręcil - do ok 2,8 3GHz powyżej 3 już nie był taki stabilny…

Wiem że płyta nie obsługuje chyba żadnych pdc i dla tego ich nie brałem, a chciałem małym kosztem ulepszyć kompa.Paste mam już dawno Arctic Silver 5 więc nie musze kupywać.Procek powinien jutro być to więc napisze czy działa :). Dzięki wszystkim za odpowiedzi!! :slight_smile: A i niewiem czy będe kręcił ale chyba tak :slight_smile: Tylko niewiem jak sie kręci :confused: ale powiedzcie mi czy np. kręci sie tak samo(chodzi mi o to ustawianie wszystkiego a nie o osiągi) jak pentium d 805 bo jego kręce normalnie i mam 3.2 ghz i normalnie chodzi. Pozdrawiam! !!

kastelof , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif