Zmiana Procesora

Witam!
Chciałbym zmienić procesor ale nie wiem jak się do tego zabrać.
Nie jestem królem w tym temacie, i czy mógłby mi ktoś pomóc.
Mój RAM to DDR2, Moja płyta głowna to Gigabyte Tehcnology M68M-S2P. Info mojego obecnego procesora to AMD Athlon II 250. Moja Karta Graficzna to NViDIA GeForce 9500 GT.
Chciałbym wydać tak do 500 zł.
Z góry dziękuje za pomoc!

Przydałby się model płyty głównej by sprawdzić jakie procki ona wspiera.

Moja płyta głowna to Gigabyte Tehcnology M68M-S2P.

Do czego komputer ma służyć? Do netu za 500zł kupisz sensowny sprzęt.

Do Gier
A i jak coś to ja zmieniam tylko Procesor

Teoretycznie mógłbyś tam wsadzić 3 razy mocniejszy procek od tego który masz, ale czy jest sens wydawać 180zł, żeby mieć nadal sprzęt do internetu? :thinking:


https://allegrolokalnie.pl/oferta/phenom-ii-x6-1075t-6x2-9ghz-l3-6-mb-select-4ghz

ps.
Do tego jeszcze jakieś chłodzenie, bo to jest grzałka 125W :wink:

Nie powiem ci że gry działają dobrze

Wycofuję się z poprzedniej propozycji. Na jednym wątku niewiele zyskasz, a gry jakie na tym sprzęcie odpalisz raczej nie korzystają z wielowątkowości, więc pomysł miałem głupi :wink:

Tylko też powiem ci że FPS w grach też sie liczą a no niestety w większch tytułach właśnie z tymi fps’ami słabo (większe tytuły chodzi mi o gta normalnie działa ale 20 FPS)

@RealKomputerAdmin Stare gry może i chodzą ale wyobrażasz sobie Wiedźmina 3 na DDR2? Dozbieraj sobie na nowy komputer lub konsolę. 300zł za procesor+chłodzenie i zostanie Ci jeszcze 200zł na jakąś byle jaką kartę graficzną z olx.

DDR2 da radę, wsadzi phenoma x6, do tego gtx 1050, 8GB RAM. Zmieści się w 500zł i wiedźmin spokojnie pograny.

Chcę zobaczyć z jakich kazamatów nienawiści wyciągniesz gtx 1050 za 200zł. Może i dzisiejsze gry będą na tym chodzić ale co będzie za rok lub dwa?

O to, to :wink:
W tej cenie kupi używanego xbox one i pogra jak człowiek, a komputer niech zostanie do przeglądania internetu :wink:

Nie kazamatów tylko twierdzy pandemonium :wink:

To ja mam inna propozycję:

  1. Płyta, procek, RAM, Karta za 100 zł na Allegro.
  2. Na Allegro kupujesz Athlon3000G/200GE+Tania płyta+2x4GB RAM

Obudowa spokojnie może zostać, zasilacz, jak dał rade z poprzednim setem, to nie powinien się spalić, a dysk HDD, wymienisz na ssd później.

Platforma będzie nowsza, wydajniejsza, nawet bez zewnetrznej karty graficznej (!). Do bardziej wymagających gier później wymienisz zasilacz, dodasz kartę i spokojnie przejdziesz na nowego Ryzena, lub używanego za pół ceny. :wink: Kręcenie się z tym muzealnym zestawem jest mozliwe, ale czy sensowne, to sam odpowiedzieć musisz. :wink:
Jedyny minus to wymagany WIndows 10, a poniżej 7, z zabawami w sterowniki, nie zainstalujesz.

Nie wiem jaka to wersja płyty, bo są dwie - 1.1 i 2.3.
Lista obsługiwanych procesorów jest na stronie producenta: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m68m-s2p_23#support-cpu
Oraz BIOS, najnowszy to FC z 2010 roku, ale według listy wszystkie procesory będą chodzić albo na FA, albo FB.
Porównanie wydajności procesorów jest na stronie cpubenchmark.
Używane na allegro powinny być znacznie poniżej 100 złotych. Ewentualnie można poszukać na aliexpress, tam bywają znacznie tańsze niż w Polsce, chociaż trudniej składać reklamacje. Przy wybraniu standardowej dostawy paczki dochodzą w 10 dni, bo jest jakaś umowa z Pocztą Polską, nawet kurier Pocztexu przynosi.