Zmiana procka lub kompa

Hej!

Mam taki komputer jak w opisie i mam pytanie:

Co się bardziej opłaca:

Zmiana procesora na Athlon XP 3200+ (jeśli moja płyta pociągnie) czy Zmiana procka (Athlon 64 3000) i płytę na nową??

Czekam na sugestie…

Djablo a ile masz kasy? Bo wydajnościowo to A64 + MOBO.

Narazie 340zł :stuck_out_tongue:

Na procek Athlon XP 3200+ akurat starczy ale na A64 tez starczy ale na płytke jeszcze nie

Tylko jest tak:

Athlon XP 3200+ ma taktowanie 2200Mhz a

Athlon 64 3000+ ma taktowanie 1800Mhz ale czytałem że dobrze go idzie podkręcić do jakiś 2,2ghz więc zabardzo niewiem. A jak bym miał kupywać procka to na socket AM2 :slight_smile:

Więc jak zrobić?

Sempron też się dobrze kręci sam mam, podkręciłem bez żadnych problemów z 1,81 ghz, na 2,22

na twoim miejscu bym tak zrobił coś z ASrocka, np. zintegrowana grafa i pci-e lub ASrock agp, w przyszłosci kupisz dobrą grafe i jakiż sempron do tego

Szkoda kasy na starsze procki.

za 340, za dużo się nie kupi, może sprzedać trochę sprzetu płytę, ram procka i k. graf. kupić jakiegoś Semprona 2800+, płytę na razie z zintegrowaną Biostara z GF 6100, ram GoodRam DDR2.

Ta płyta obsłuży:

http://www.msi.com.tw/program/products/ … 320&kind=1

Obsłuży Semprona 2800+?? Przecież w resultacie pisze NO??

Dzięki za stronke… zauważyłem że moja płytka nie uciągnie Athlona XP 3200+ :frowning:

nie uciągnie musisz zmienić płytę główną również

Ja pisałem o zmianie platformy na AM2, sprzedaż i zakup nowych częsci.

Tu max

Thoroughbred (0.13u) 133/266MHz FSB

Athlon XP 2600+

oho… to widze że nie opłaca mi sie kupywać specjalnie nowego procka tylko po to by mieć 350Mhz więcej…

zostaje mi tylko kupno nowego procka i płytki…

Dzięki wszystkim za porady… jak bede kupywał nowego to napisze w sprawie o płyte :slight_smile:

THX ALL :smiley: