Zmiana profilu sieci Windows 10

Cześć,
gdzie w Windows 10 najnowszym update można zmienić profil sieci ?

Próbowałem w PowerShell ale jako administrator mam za małe uprawnienia :stuck_out_tongue:

Unable to set the NetworkCategory due to one of the following possible reasons: not running
PowerShell elevated; the NetworkCategory cannot be changed from ‘DomainAuthenticated’; user initiated changes to Network Category are being prevented due to the Group Policy setting ‘Network List Manager Policies’

Podajcie inne sposoby zmiany profilu sieci

Jakaś sieć jest jako public?

Uruchom Edytor zasad grupy i zobacz czy nie masz jakiejś blokady ustawionych. Ewentualnie możesz się pobawić Edytorem rejestru i tam zmienić. W kluczy HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles szukasz zmiennej Category i CategoryType (obydwie typu DWORD) i ustawiasz odpowiednio na wartość 1 i 0. Gdyby zmienne nie istniały to je utwórz. Restart PC i tyle.

Tak w ogóle jest łatwiejsze rozwiązanie. W Ustawieniach wchodzisz w dany typ sieci (Ustawienia > Sieć i Internet > Ethernet), wybierasz interfejs sieciowy (domyślnie powinna być widoczna tylko jedna karta sieciowa - nazwana Ethernet; nawet jak masz zainstalowanego i działającego Hyper-V) i tam zmieniasz z publicznej na prywatną - poprzednia porada tyczy się starszej wersji Windows 10 z przed kwietniowej, wielkiej aktualizacji.

1 polubienie