Zmiana przycisków w myszce


(Pusty B) #1

Witam, ostatnio moja myszka zaczęła się psuć.. 2 dni temu wysiał mi lewy przycisk i postanowiłem zamówić nową myszkę, jednak dostane ją dopiero w poniedziałek a dziś jeszcze chciałbym sobie pograć.. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy mogę zmienić tak aby np. przycisk lewy zamienić z "mouse3" (przycisk na rolce) a prawy zostawić tak jak jest??


(scripter1) #2

Może tak, może nie.

To zależy od tego jaki masz system (zgaduje że to jakiś windows skoro nic o nim nie piszesz) oraz od tego jakie możliwości daje sterownik/oprogramowanie obsługujące ją, w niektórych programach dołączanych do niektórych myszy jako sterownik jest możliwość dowolnej konfiguracji klawiszy (na niektórych dystrybucjach linuxa czasem panel konfiguracyjny też pozwala na taką zmianę ustawień).

Najłatwiej by było zamienić funkcjami lewy przycisk myszy z prawym bo ta opcja jest w każdym windowsie i chyba w każdej dystrybucji linuxa ze środowiskiem graficznym (ustawienie myszy dla praworęcznych lub leworęcznych).


(Pusty B) #3

@scripter1

Własnie zapomniałem napisać że mam Windows 7 32bit, ta mysz nie ma żadnych sterowników (jakaś za 20dychy) 

Podobna do tej : http://archiwum.allegro.pl/oferta/markowa-myszka-optyczna-800dpi-mysz-usb-4world-i4057556700.html

Oraz chciałbym dodać ze zmieniłem te przyciski (z lewego na prawy) wczoraj ale do grania potrzebuje co najmniej 2 przycisków (lewy, prawy) i dlatego chciałem ustawić zamiast prawego (mouse3) a zamiast lewego (PPM)


(scripter1) #4

Może spróbuj tym (na szybko zgooglane): http://www.programosy.pl/program,x-mouse-button-control.html


(Pusty B) #5

@scripter1

Wcześniej już patrzyłem na ten program i tam można zmienić przyciski myszki ale na jakieś działania (np. cofnij,kopiuj,wklej itp…) nie można zmienić na inny przycisk myszy (nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi :smiley: )


(scripter1) #6

No to ci więcej nie pomogę. Jak pisałem program wyszukałem na szybko i nie sprawdzałem jaką ma dokładnie funkcjonalność (zresztą pracuję na linuxie więc nawet nie mam jak go sprawdzić).