Zmiana RAM-u

Obecnie mój komp to: Win XP SP2,płytka MSI K7N2 Delta-L, Athlon XP 3200+/400 Barton,GF 6800 GT/256,2x512 MB GEIL Dual Chanel(400), reszta niema znaczenia. I pytanie czy dołożyć kostkę ramu 512 Geila i zrezygnować z Dual Chanel i będzie wtedy 1,5 GB ramu, czy teraz jest lepiej i wydajniej. A może jeszcze dołożyć 2x 512 ramu geila i będzie wtedy 4x 512(400). A co lepsze więcej ramu czy dual chanel?

masz 2x512 MB GEIL Dual Chanel(400)

chcesz dołożyć jeszcze 512MB do 1,5GB

ale:

jak masz kasę to dołóż, będziesz miał 2GB. kontroler powinien wytrzymać.

rozumiem że chodzi Ci o wersję 3 x 512MB.

2 kostki będą współpracować w dualu a jedna będzie singielek :smiley:

są różne mity o 3 kostkach…

A jak chcesz to włożyć do twojej płyty?

6570_delta.jpg

Te co działają w dualu zostaw w spokoju i dokup 512 lub 1024MB

Upssss rzeczywiście tylko 3 sloty, to lepiej dołożyć 512 czy 1024? A jak to będzie z wydajnością bo wtedy dual chanel-u nie będzie.

Dual na socket A do tylko w syntetycznych testach dawal przyrost i zeczywistych pracach,graniu zaden pozytek.

Co do mitow 3 kosci kazda jedna bedzie chodzila w single a nie ze dwie beda dual a trzecia w single,taki urok Dual.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

A czy timingi mają znaczenie? Bo aktualnie mój ram ma CL 2.5. A nowy ram miałby odpowiednio 512 ramu CL 2.5 a 1024 ramu CL 3.

Timingi mają znaczenie ale myślę, że bez problemu na kościach od Geil-a będziesz mógł zmienić w nowej kości z przejść z CL3 na CL 2,5 bez utraty stabilności. A jeśli chodzi o twoje poprzednie pytanie jeśli tylko starczy kasy to najlepszym wyborem będzie sprzedanie obecnych dwóch kości 512 i w zamian za to kupienie 2x1024 i będziesz miał nadal tryb dual chanel