Zmiana routera czy kupno modemu?

Witam.

W związku z powiększeniem rodziny o laptopa wystąpiła konieczność podzielenia domowego internetu, więc wybrałem się do najbliższego sklepu komputerowego i kupiłem router NETGEAR N300, w przekonaniu, że router nie może ‘nie pasować’ do modemu. Jednak rozpoczynając podłączanie przekonałem się, że za ignorancję się płaci, ponieważ modem netii Sagem F@ST 800 nie chce współpracować. Z tego co wyczytałem na tym i podobnych forach, mogę teraz:

a) zmienić router na taki z wbudowanym modemem,

b) dokupić modem ‘pasujący’ do mojego routera.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Jaki modem/router rozwiąże mój problem?

Jeśli to ma znaczenie posiadam Vistę x64. Proszę o wyrozumiałość dla ignoranta.

Jak mniemam to ten router ma wbudowany modem ADSL, chyba, że zobaczyłem inny model. http://allegro.pl/salon-netgear-dgn2200 … 49118.html ten tak? Jeżeli tak no to ustawisz normalnie poprzez 192.168.0.1i wszystko gra.

Niestety, to jest model bez modemu. Ten: http://allegro.pl/netgear-jwnr2000-rout … 84593.html

W takim razie najlepiej będzie wymienić go na ten z wbudowanym modemem ADSL chociażby ten http://allegro.pl/netgear-dgn1000-route … 96109.html

Sprzedawca nie zapytał się do jakiego łącza potrzebujesz routera? To chyba jakiś wyjątek, bo w jakimkolwiek sklepie routera bym nie kupował, zawsze pytanie mnie jakie mam łącze. Jeśli router kupowałeś całkiem niedawno, to najlepszym wyjściem będzie pójść do sklepu, wyjaśnić, że się pomyliłeś i to miał być router do Netii (tylko pytanie czy masz na łączach TP czy Netii, bo musisz wiedzieć na jakim annex działa router A czy B, większość modemów w routerach obsługuje kilka annexów ale wiedzieć musisz, żeby sprawdzić czy akurat ten obsługuje) i że ten nie pasuje, postarać się wymienić na właściwy, moim zdaniem powinni wymienić router bez problemu, zwłaszcza, że routery z modemem są często droższe :wink:

A wystarczyło spojrzeć, chociażby na opakowanie, że w routerze nie ma wejścia na kabel telefoniczny tylko jest takie duże na kabel sieciowy i już po tym byś wiedział, że pod ten router twojego kabla od modemu nie podłączysz no i brak USB w routerze też powinien dać do myślenia :slight_smile:

Pozdrawiam!

Teraz już będę wiedział, żeby najpierw dowiedzieć się czego naprawdę potrzebuję; za głupotę się płaci :slight_smile: Dzięki za poświęcony czas i proszę o jeszcze jedną poradę. Potrzebuję router, który będzie:

  • współpracował z internetem Netii na łączu TP,

  • łatwy w konfiguracji,

  • miał zasięg na cały dom (ok. 100m2) i fajnie by było jakby zahaczył o kawałek przydomowego ogrodu,

  • obsługiwał peceta, laptopa i 2 smartfony,

  • sprawdzony przez ekspertów z forum.dobreprogramy.pl :wink: ,

  • w miarę możliwości niedrogi.

Jakieś propozycje?

Nie próbowałeś wymienić routera na nowy?

O takie rzeczy należy pytać w przyklejonym temacie na forum, jeśli nie chcesz się narazić moderatorom :wink: W tym temacie możesz śmiało pytać

:arrow: wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html

Pozdrawiam!

Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana niż mogłoby to wynikać z mojego pierwszego posta - router kupiłem 31.12.2010r., wiedząc, że niedługo będę miał laptopa. A że naprawdę dobra okazja trafiła się dopiero niedawno, router stał 4 miesiące na półce. No i jest rozpakowany, a folie poodklejane, więc wątpię, żeby byli skłonni to wymienić. Ale może znajdę trochę czasu, żeby dziś tam zajechać i się dowiedzieć.

Dziękuję i pozdrawiam!

No w tym przypadku, to rzeczywiście, wymiana raczej może być niemożliwa :wink:

Pozdrawiam!