Zmiana routera, stara nazwa sieci - drukarka będzie nadal działać w sieci?

Proszę o poradę - będę zmieniał router ale zostawię dotychczasową nazwę sieci SSID i hasło do niej. Obecnie mam podłączoną drukarkę po Wifi - przy jej dodawaniu do sieci konieczne było skorzystanie z przycisku WPS na routerze. Nowy router nie ma WPS - czy po zmianie routera drukarka nie będzie wymagała zrekonfigurowania ustawień sieciowych ( nie mógłbym jej dodać bo router nie ma WPS) ?

Powinno działać.
ps.
Drukarkę na pewno można skonfigurować z wykorzystaniem kabla USB i komputera.

1lajk

Będzie działać. Urządzenia szukają sieci po nazwie, a nie po urządzeniu. W taki sposób można atakować, np. telefony, które szukają znanych sobie sieci.

W sieci domowej, nie enterprise. W biznesie wykorzystuje się certyfikaty.

Będzie działać, ale tylko w tej samej przestrzeni adresowej. Czyli jeżeli poprzedni router miał adres IP np. 192.168.1.1 to zadziała, ale jeżeli miał adres np. 192.168.8.1 to już nie zadziała.

Dlaczego? Jeśli ma DHCP klienta, to zmieni się IP, co pozwoli zalogować się do drukarki i zmienić IP na wlasciwe lub zmienić IP w sterowniku.

Jeśli ma statyczne IP, to też jest na to sposób.

Przy tej samej adresacji podsieci też może się IP zmienić i nie musi to być inna adresacja, bo DHCP nie będzie miał rezerwacji.