Zmiana routera

Posiadam router TP-Link ADSL TD-W8901G. Chciałbym go wymienić na routerASUS RT-AC51U. Podobno są w nich różne wejścia. Chciałbym wiedzieć czy mógłbym podłączyć je pod to samo wejście.

Linki do specyfikacji:
TP-Link: http://www.dipol.com.pl/router_tp-link_adsl_annex_a_td-w8901g_zintegrowany_z_4_portowym_switchem_oraz_access_pointem_N2902.htm
Asus: https://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/12566410#techniczne

O jakich wejściach kolego piszesz?
Oba routery posiadają po 4 gniazda wyjściowe LAN typu RJ45, oraz jedno gniazdo wejściowe LAN typu RJ45.
Asus dodatkowo posiada gniazdo USB do podłączenia peryferiów.

O wejściach podłączenia internetu z anteny

W obu, jak pisałem wcześniej, są takie same gniazda wejściowe LAN.

Dzięki za pomoc . Wahałem się ponieważ w TP-Link było coś napisane że wejście R-11. Wolałem się upewnić.

Kolega @ak6 się myli. TPLINK ma wbudowany modem ADSL i ma tylko wejście pod RJ11 (kabel telefoniczny, nie ma WAN w postaci RJ45).

1 polubienie

Nawet w nazwie TP-Link masz “ADSL”, to juz powinno dać do myślenia, że poza RJ11 może nie być RJ45.

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak.

Przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd. Oczy już nie te. :wink:

Rzeczywiście TP-Link to router z modemem ADSL-owym

W takim razie napisz @plwaldek jakiego masz dostawcę internetu i w jaki sposób dostarczany jest sygnał do domu.

Jeszcze raz przepraszam za pomyłkę.

1 polubienie

Do routera mam kabel RJ11. A internet idzie radiówką.

Nie do końca rozumiem - poważnie tak? Zawsze mi się wydawało, że radiówka jak nie BNC, to daje RJ45. Pewny jesteś, że masz kabel telefoniczny (RJ11) i to jest dokładnie posiadany router?

Przepraszam ślepy jestem kabel jest R45 teraz już wszystko jasne dzięki za pomoc :).

Czyli model routera jest też inny, niż podałeś?

Nie po prostu myślałem że internet jest podłączony do wejścia z R11 ,a jest podłaczony obok wyjścia do pc

No tośmy sobie pogadali… :grin:
Najpierw ja nawypisywałem głupot, potem okazało się, że w sumie prawie zgadłem :grinning:

Dzięki @bachus za czujność.

Pozdrawiam :slight_smile:

1 polubienie

Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Czyli nie masz żadnego routera, tak? I chcesz mieć (rozdzielić internet na kilka komputerów)? Jeżeli tak, powinieneś się głównie skupić na tym, czy dany model ma opcję klonowania adresu MAC.

1 polubienie

Panowie router śmiga :smile: