Zmiana rozdzielczości ekranu

(Djpawssio) #1

Witam nie dawno nabyłem nowego kompa niczym innym zainstalowałem windowsa 7 kartę graficzną kupiłem radeon hd4870 1 GB HIS monitor posiadam BENQU g2411hda 24' i otóż mam problem nie mogę ustawić większej rozdzielczości niż 1600-1200 :frowning: A próbowałem jeszcze na windows xp mogłem większą ustawić ale nie obejmowało mi całego pulpitu (pulpit wychodził poza monitor) da rade coś z tym zrobić ? proszę o pomoc. :wink: :wink:

(Wojteko10) #2

A masz zainstalowane sterowniki do radeona ? Jeśli tak to spróbuj przez jego programy/ sterowniki, to ustawić powinno się udac:)

(Mutant5) #3

Najprawdopodobniej podłączyłeś do cyfrowego złacza.

Tam nie ustawisz większej rozdzielczości niż natywna monitora.

Na analogowym, które prawdopodobnie wcześniej miałes podłaczony monitor było to mozliwe

(Djpawssio) #4

sterowniki mam zainstalowane od radeona ale tam też nie da się większej rozdzielczości ustawić.

(Depedro70) #5

Jeżeli nie masz natywnej rozdzielczości obraz powinien być rozmazany.

Sciągnij najnowsze sterowniki ze strony ati.amd.

Tylko pod właściwy system.

(Djpawssio) #6

Ok zobacz jak będzie z innymi sterownikami. I na tej rozdzielczości obraz nie jest rozmazany.

-- Dodane 24.12.2009 (Cz) 12:14 --

Witam zmieniłem sterowniki na najnowsze z strony i nic to samo :frowning:

(CZiPEN) #7

Widzę, że masz monitor z oznaczeniem HDA, który to posiada tylko wejście D-SUB. Ja mam monitor G2220HD, który posiada dodatkowo DVI. Mówię o tym, bo po zakupie monitora do zestawu był dołączony analogowy kabel D-SUB i też miałem ogromny problem, bo po odpaleniu NFS Underground 2 i ponownym uruchomieniu systemu na monitorze miałem tylko komunikat o przekroczeniu zakresu. Zmieniałem ustawienia na starym monitorze, ale pomogło dopiero podłączenie monitora przez DVI.

Reasumując, dokonałeś złego wyboru. Należało dołożyć parę złotych do modelu HD.

(Djpawssio) #8

ja wydałem ponad 3 tysia na kompa nie stac mnie juz było na lepszy monitor ale sprawdzałem monitor przy karcie radeon hd 5770 i mogłem ustawić wieksza rozdzielczosc ale karta była wadliwa i oddalem spowrotem do sklepu i kupiłem właśnie tego 4870

-- Dodane 24.12.2009 (Cz) 16:23 --

to jak da radę coś zrobić z tym ?

-- Dodane 25.12.2009 (Pt) 12:17 --

oj chyba nikt nic już nie wiem.