Zmiana rozdzielczości ekranu

Witam nie dawno nabyłem nowego kompa niczym innym zainstalowałem windowsa 7 kartę graficzną kupiłem radeon hd4870 1 GB HIS monitor posiadam BENQU g2411hda 24’ i otóż mam problem nie mogę ustawić większej rozdzielczości niż 1600-1200 :frowning: A próbowałem jeszcze na windows xp mogłem większą ustawić ale nie obejmowało mi całego pulpitu (pulpit wychodził poza monitor) da rade coś z tym zrobić ? proszę o pomoc. :wink: :wink:

A masz zainstalowane sterowniki do radeona ? Jeśli tak to spróbuj przez jego programy/ sterowniki, to ustawić powinno się udac:)

Najprawdopodobniej podłączyłeś do cyfrowego złacza.

Tam nie ustawisz większej rozdzielczości niż natywna monitora.

Na analogowym, które prawdopodobnie wcześniej miałes podłaczony monitor było to mozliwe

sterowniki mam zainstalowane od radeona ale tam też nie da się większej rozdzielczości ustawić.

Jeżeli nie masz natywnej rozdzielczości obraz powinien być rozmazany.

Sciągnij najnowsze sterowniki ze strony ati.amd.

Tylko pod właściwy system.

Ok zobacz jak będzie z innymi sterownikami. I na tej rozdzielczości obraz nie jest rozmazany.

Dodane 24.12.2009 (Cz) 12:14

Witam zmieniłem sterowniki na najnowsze z strony i nic to samo :frowning:

Widzę, że masz monitor z oznaczeniem HDA, który to posiada tylko wejście D-SUB. Ja mam monitor G2220HD, który posiada dodatkowo DVI. Mówię o tym, bo po zakupie monitora do zestawu był dołączony analogowy kabel D-SUB i też miałem ogromny problem, bo po odpaleniu NFS Underground 2 i ponownym uruchomieniu systemu na monitorze miałem tylko komunikat o przekroczeniu zakresu. Zmieniałem ustawienia na starym monitorze, ale pomogło dopiero podłączenie monitora przez DVI.

Reasumując, dokonałeś złego wyboru. Należało dołożyć parę złotych do modelu HD.

ja wydałem ponad 3 tysia na kompa nie stac mnie juz było na lepszy monitor ale sprawdzałem monitor przy karcie radeon hd 5770 i mogłem ustawić wieksza rozdzielczosc ale karta była wadliwa i oddalem spowrotem do sklepu i kupiłem właśnie tego 4870

Dodane 24.12.2009 (Cz) 16:23

to jak da radę coś zrobić z tym ?

Dodane 25.12.2009 (Pt) 12:17

oj chyba nikt nic już nie wiem.