Zmiana rozdzielczości Lenovo V15 AMD

Witam,

Posiadam laptop Lenovo V15-ADA:

AMD Ryzen 3 3250U
2x 4GB DDR4 2400
SSD 256GB
AMD Radeon Graphics
Windows 11 Pro

I mam problem bo laptop ten jest podłączony do projektora przez HDMI, który wyświetla obraz w proporcji 4:3. Natomiast w laptopie nie mogę ustawić rozdzielczości z taką proporcją, czyli np. 1280×960 czy nawet podstawowe 1024×768 ponieważ takie rozdzielczości nie są dostępne do wyboru w ustawieniach Windowsa, tj. Ustawienia > System > Wyświetlacz > Rozdzielczość wyświetlacza zarówno dla wyświetlacza wbudowanego (w laptopie) jak i w ramach projektora.
Zainstalowane są sterowniki do zintegrowanej grafiki AMD.
Wyczytałem, że po uruchomieniu aplikacji AMD Software: Adrenalin Edition powinna być dostępna opcja utworzenia własnej rozdzielczości.

Widać to na zrzucie ekranu na stronie AMD: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh3-032
U siebie nie widzę w ogóle przycisku Custom Resolutions / Rozdzielczości niestandardowe

Nie chcę ustawiać rozdzielczości z proporcjami innymi niż 4:3. Dodam też, że projektor oczywiście domyślnie obsługuje format 4:3

Jak to rozwiązać ?

Sprawdź czy nircmd da radę:

nircmd.exe setdisplay 1024 768 32

Nieoficjalne Windowsy Live DVD/USB też miewają własny program do zmiany rozdzielczości by nie polegać na panelu sterowania/producencie sterownika.

Nie mam 11-ki więc nie wiem jak to dokładnie się nazywa ale w sekcji Wyświetlacz powinieneś mieć coś takiego jak Zaawansowane ustawienia wyświetlania (lub coś podobnie brzmiącego) a tam Lista wszystkich trybów gdzie podwójnym kliknięciem wybierzesz dowolną rozdzielczość, nawet 640x480.