Zmiana rozdzielczości obrazka

Witam! Otóż mam niecodzienny problem. Potrzebuje pewnego obrazka (dokładnie tego) jednak po kliknięciu pisze iż “Not found” a strasznie potrzebuję tego obrazka i tu moje pytanie. Czy dałoby się zmienić rozdzielczość obrazka bez straty grafiki tzn. ostrości ?? Bo próbowałem właśnie w Photoshopie jednak obraz był nie ostry, a opcja “Wyostrzanie” w tym programie super nie działa. I tu moje pytanie co mam zrobić ? Albo czy ktoś wie jak to przerobić tak aby mi się to super wyświetlało w 1024x768 ? Z góry dziękuje i pozdrawiam

Na innej stronie znalazłem:

http://www.anime.ae/gallery/albums/userpics/10006/Minitokyo.Anime.Wallpapers.Bleach_201226.jpg

Ok fajnie, dzięki jednak gdyby problem zaistniał z innym obrazkiem którego nie ma już w sieci to jak można zmienić jego rozdzielczość, bo szukać zawsze można, ale jak to zrobić…

Zmniejszanie rozdzielczości obrazu, jest nieodłącznie powiązane ze spadkiem ostrości. Po takim zabiegu należy go przeważnie wyostrzyć (jest to niejako norma). Nie będę się wymądrzał jak jest w PSie ale podejrzewam, że podobnie jak w GIMPie, że przy wyostrzaniu mamy możliwość ustawienia suwaka dla interesującej nas wartości od 0 do 99 (gdzie 0=brak zmian, 99= wyostrzone maksymalnie).

W GIMPie opcje wyostrzania znajdziesz w menu Filtry > Uwydatnienie > Wyostrzanie.

Opcjonalnie można zastosować wzmocnienie krawędzi, też bardzo przydatny filtr (znajdziesz go w menu: Filtry > Uwydatnienie > Wzmocnienie krawędzi).


Także zdecydowana większość przeglądarek zdjęć posiada opcję zmian rozdzielczości oraz wyostrzania.

Przykładowo w Irfan View:

  • Zmiana rozdzielczości: Obraz > Zmień rozmiar obrazka [Ctrl +R],

  • Wyostrzanie: Obraz > Zwiększ ostrość [shift +S]


DL

Nie ma najmniejszych szans byś z takiej miniaturki uzyskał taki obrazek jak pokazał matfeusz.

Jednak można uzyskać dość duże powiększenie w PhotoShopie bez dużej straty jakości…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=107168

Oops, teraz zauważyłem, że pytanie troszkę źle zrozumiałem. Także nic, tylko pozostaje mi się zgodzić z tym, co napisał sir BlackRider.

Zapamiętaj, odnośnie zmiany rozdzielczości:

Z dużego obrazka -> do małego = TAK,

Z małego obrazka -> do dużego = NIE

Dziękuje za wszystkie odp. a w szczególności BlackRider’a za linka coś mnie nauczy. Z góry dzięki, średnio to pomaga, ale zawsze coś. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

P.S. Temat można zamknąć ewentualnie…